تقوی :

بصیرت افزایی، توطئه ها را خنثی می کند

بصیرت افزایی، توطئه ها را خنثی می کند

خبرگزاری نام: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متنبه شدن کسانی که سردمداران فتنه بودند و اهداف خاصی را دنبال می کردند و قصد ضربه زدن به نظام را داشتند، احتمال ضعیفی دارد.حجت الاسلام سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دوازدهمین سالگرد حماسه ۹ دی، با تکیه بر این که دشمن تا وقتی که بر مواضع خود باقی بماینم دست از سر ما برنخواهد داشت، اظهار داشت: تا زمانی که ما بر مواضع خود تحکیم بورزیم، دشمن همواره در کمین است تا ما را تضعیف کند، مواضع ما را تخریب کند و به انقلاب صدمه ای بزند.
وی اضافه کرد: دشمن طرح ها و برنامه های مختلفی دارد. جنگ، نفوذ، تحریم، دامن زدن به فساد در جامعه، جوسازی، شایعه پراکنی، شکستن روحیه مردم و خاموش کردن چراغ امید مردم از برنامه هایی است که دشمنان در تمام این سال ها در دست داشته اند و بعد از این هم به آنها ادامه خواهند داد.
نماینده مردم تهران در مجلس ضمن اشاره به این که جامعه ما باید هوشمند باشد، اظهار نمود: باید بتوانیم این طرح و برنامه ها را کشف نماییم و با آنها برخورد کنیم؛ باید قادر باشیم پادزهر این دسیسه ها را فراهم نموده تا بموقع آنها را خنثی نماییم.
تقوی خاطرنشان کرد: البته بعضاً عده ای غافل هستند و از اصل ماجرا و حقایق بی اطلاع مانده اند. آنها احتیاج به اطلاع رسانی دارند و طبق فرموده مقام معظم رهبری باید بصیرت خویش را بالا برند. روز ۹ دی هم به همین علت روز بصیرت نام گذاری شده است، این که بتوانیم افرادی که احیاناً گرفتار غفلت شده باشند، به مسیر درست بازگردانیم همان بصیرت افزایی است که باید همواره بر این مورد طبق سفارش رهبر انقلاب تاکید داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه بصیرت افزایی، توطئه دشمنان را خنثی می کند، افزود: امکان دارد کسانی که فریب خورده باشند و تحت تأثیر شایعات قرار گرفته باشند، متنبه شوند. اما متنبه شدن کسانی که سردمداران فتنه بودند و اهداف خاصی را دنبال می کردند و قصد ضربه زدن به نظام را داشتند، احتمال ضعیفی دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس درباره شعارهای سران فتنه ۸۸ اظهار داشت: شعارهایی که داده می شد بر احساسات مردم تکیه داشت و تلاش می کرد تا مشکلات را بزرگنمایی کند. البته ما مشکلاتی داریم ولی تلاش آنها، به بازی گرفتن احساسات مردم و برانگیختن هیجانات آنها بود.
تقوی تصریح کرد: این موج سواری بر افکار مردم حتما می تواند در نتایج اثرگذار باشد. چاره این است که مسئولین مشکلات را حل کنند یا اگر مشکلی هم اکنون حل نشدنی است، مردم را در جریان شرایط بگذارند و آنها را نسبت به وضعیت موجود توجیه کنند.
وی اضافه کرد: مردم کشور اگر در جریان شرایط و کارها قرار بگیرند، خیلی هوشمند و آگاهانه عمل خواهند کرد و می توانند سد محکمی در مقابل توطئه های دشمنان باشند.
نماینده مردم تهران در مجلس بیان نمود: جریان اصلاح طلب و مدافعان فتنه ۸۸ مسیری را در جهت دوقطبی کردن جامعه پیش گرفتند؛ اما دارو و درمان همه این موضوعات طبق فرموده مقام معظم رهبری بصیرت و بصیرت افزایی است.
تقوی اظهار داشت: اگر بصیرت در جامعه داشته باشیم تمام موج هایی که بخواهند برای آسیب به نظام و کشور ایجاد کنند خنثی خواهد شد.


منبع:

1400/10/09
13:54:20
0.0 / 5
647
تگهای خبر: برنامه , حكم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام