در فضای مجازی مطرح شد ؛

امیرعبداللهیان: متون پیشنهادی ایران کاملا مبتنی بر برجام است

امیرعبداللهیان: متون پیشنهادی ایران کاملا مبتنی بر برجام است

به گزارش خبرگزاری نام، وزیر امور خارجه کشورمان اعلام نمود: برخی ادعاهای مطرح شده در مورد وجود خواسته های فرابرجامی در متون پیشنهاد شده از جانب تیم مذاکره کننده کشورمان، کذب محض است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در اینستاگرام درباره گردهمایی سفرا و رؤسای نمایندگی های ایران در کشورهای همسایه و همینطور مذاکرات جاری در وین نوشت: در آخرین روز از همایش «رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه» که با حضور معاونان این وزارت خانه برگزار شد، به عرضه جمع بندی خود از همایش و بازخوردهای آن پرداختم.
وی افزود» در این جمع بندی به اهمیت نشست های برگزار شده در همایش اشاره کردم که با عنایت به حضور قریب یک دوم اعضای کابینه در طول هفته، از همین حالا برگزاری جلسات در بخش های ذی ربط دولت جهت بررسی مشکلات و راهکارهای عرضه شده از جانب رؤسای نمایندگی های ایران شروع شده و کارگروه هایی هم در این خصوص تشکیل شده است.
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در بخشی از سخنانم، واردات واکسن را در شرایط همه گیری کرونا، نخستین آزمون نمایندگی های ایران در خارج از کشور در شروع به کار دولت سیزدهم عنوان کردم و گفتم که خوشبختانه امروز با پیگیری ها و تلاشهای جهادی صورت گرفته، بیشتر از ۸۰ درصد مردم کشور و ۸۶ درصد ساکنان استان تهران واکسینه شده اند.
امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در ادامه سخنانم یادآوری کردم که حرکت سریع در جهت کمک به تأمین جنبه های معیشتی و نیازهای جامعه، بگونه ای که اثر آن در زندگی و سفره مردم به وضوح مشخص باشد، دومین مأموریت محوله دولت به وزارت امور خارجه است که در این عرصه هم حرکت جهادی در مجموعه وزارت امور خارجه، در داخل کشور و در نمایندگی های خارج شروع شده است.
وی تاکید کرد: در بخش دیگری از سخنانم به گفتگوهای جاری در وین میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای چهار بعلاوه یک پرداختم و تصریح کردم که گفتگوهای عزت مندانه از آغاز عمر دولت سیزدهم در دستور کار بوده و کماکان هم همین رویکرد با جدیت و سخت کوشی تیم مذاکره کننده دنبال می شود.
وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: البته به این نکته هم اشاره کردم که برخی ادعاهای مطرح شده در مورد وجود خواسته های فرابرجامی در متون پیشنهاد شده از جانب تیم مذاکره کننده کشورمان، کذب محض است چونکه این متون کاملاً مبتنی بر برجام است و هیچ نکته فرابرجامی در آن نیست.
امیرعبداللهیان اظهار نمود: الان در وین بر روی دو سری از متون گفتگو می شود؛ یک متن پیش نویسی حاصل ۶ دور گفتگوهاست که در ژوئن ۲۰۲۰ که به علت نکات اختلافی نیمه کاره ماند. در عین حال طرف های مقابل پذیرفته اند متن های پیشنهادی تازه ایران هم روی میز باشد تا از بحث و تلفیق همه این ها یک متن جمع بندی شده واحد به دست آید.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در انتها سخنانم هم ابراز امیدواری کردم که طرف های مقابل با حُسن نیت و با نگاه به حل مساله به تلاشهای خود ادامه دهند و تاکید کردم که ما خوشبین هستیم در شرایطی که طرف مقابل واقع بینانه عمل کند، بتوانیم به پیشرفت در این دور از مذاکرات نائل آییم.


منبع:

1400/09/25
11:44:37
0.0 / 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام