عباس زاده مشكینی در تشریح جلسه كمیسیون امنیت ملی مجلس؛

تحولات افغانستان با حضور کاظمی قمی بررسی گردید

تحولات افغانستان با حضور کاظمی قمی بررسی گردید

خبرگزاری نام: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسه این کمیسیون با نماینده رییس جمهور در امور افغانستان را تشریح نمود.محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار نمود: کمیسیون امنیت ملی مجلس امروز تحولات افغانستان را با حضور کاظمی قمی، نماینده رییس جمهور در امور افغانستان بررسی کرد.
وی بیان کرد: کاظمی قمی اظهار داشت که برخلاف تصور عمومی در خصوص این که در دو ماه گذشته همه نگاه ها معطوف به مذاکرات شده است و دیگر افغانستان مورد توجه نیست، تمامی دستگاه های ذی ربط بطور دائمی تحولات افغانستان را پیگیری می کنند.
عباس زاده مشکینی تاکید کرد: کاظمی قمی در این نشست اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران در پیگیری راهبرد تشکیل دولت فراگیر و مشارکتی نقش محوری دارد و نقش ایران در همراه کردن کشورهای تأثیرگذار همسایه در موضوع افغانستان بسیار سازنده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: همین طور سفیر ایران در ارمنستان در این نشست حضور یافت و گزارشی درباره تحولات قفقاز و تأثیر آن در مبادلات اقتصادی منطقه ارائه نمود.
وی اشاره کرد: سفیر ایران در ارمنستان گزارشی درباره تعاملات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه ارائه کرد و اظهار داشت که دستاوردهای اقتصادی ایران سبب شده است که حجم صادرات کشورمان به ارمنستان افزایش یابد.
عباس زاده مشکینی اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه (۱۶ آذر ماه) نشستی با وزیر خارجه و معاونانش در محل وزارت خارجه خواهد داشت و در همان جلسه علی باقری، رییس تیم مذاکره کننده ایران گزارشی درباره جزییات مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱+۴ ارائه می کند.


منبع:

1400/09/14
22:05:57
0.0 / 5
692
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام