حسینی:

کم کاری در اطلاع رسانی از عملکرد دولت

کم کاری در اطلاع رسانی از عملکرد دولت

معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: در اطلاع رسانی عملکرد دولت یک مقدار کم کاری شده و باید این کم کاری را جبران نماییم.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاهها با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور و به میزبانی وزارت دفاع اجرا شد. معاون پارلمانی رییس جمهور در ابتدای این جلسه فرارسیدن روز مجلس را تبریک گفته و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس اظهار داشت: دولت و مجلس در خیلی از امور تفاهم و تعامل خوبی دارند، برای نمونه در رای اعتماد بالای نمایندگان به وزرا شاهد این همکاری و همیاری بودیم، در ضمن قرار شد که روز چهارشنبه ۱۰ آذر که روز مجلس و سالگرد شهید مدرس است نخستین جلسه مشترک هیئت دولت و مجلس اجرا شود. وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهید مدرس اضافه کرد: شهید مدرس انسانی عالم و مبارز بود. الگوی امام در مبارزات سیاسی، شهید مدرس بود امام بارها کمالات شهید مدرس همچون شجاعت و پارسایی وی را تحسین کرد و تعبیر « سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است » را امام به نقل از شهید مدرس بیان می کرد. حسینی افزود الگویی برتر و بهتر از شهید مدرس برای نمایندگی مجلس سراغ نداریم و امیدواریم که نمانیدگان مجلس همیشه آن مجاهد متقی و عالم ربانی را الگوی زندگی فردی و مسیولیت نمایندگی خود قرار دهند و با تمام توان به مردم خدمت کنند. مدرس هیچ گاه به دنبال منافع شخصی و مطامع دنیایی برای خود و اطرافیان نبود و جز اعتلای کشور دغدغه ای نداشت. معاون رییس جمهور در امور مجلس در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از کسانی که به نحوی در رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش کمک کردند، اظهار داشت: نمایندگان در عین همراهی با دولت راجع به آموزش و پرورش حساسیت خاصی داشتند و با بررسی دقیق کارنامه و برنامه آقای نوری به وی اعتماد کردند و امیدواریم آقای نوری هم بتواند وظیفه خطیری را که بر عهده گرفته به خوبی انجام دهد. وی تاکید کرد: آموزش و پرورش به سبب اهمیتی که دارد همیشه از این چالش ها داشته و در دولت یازدهم و دوازدهم هم ۴ وزیر داشتیم و ۲ سرپرست، در گذشته هم مواردی بوده که وزرای پیشنهادی رأی نیاورده اند چونکه وزارت آموزش و پرورش با وزارتخانه های دیگر تفاوت و تمایز جدی دارد. حسینی اظهار داشت: در اطلاع رسانی عملکرد دولت یک مقدار کم کاری شده و باید این کم کاری را جبران نماییم. با انتخاب سخنگوی دولت و شروع به کار شورای اطلاع رسانی امیدواریم دراین زمینه شاهد اقدامات مناسب تری باشیم. معاون رییس جمهور با اشاره به جلسات نمایندگان با رییس جمهور گفت: در جلسه اخیر که سه ساعت طول کشید ۳۲ نماینده صحبت کردند و آقای رپیس جمهور با حوصله به نقطه نظرات و مطالبات نمایندگان ملت توجه کردند. وی تاکید کرد: سند تحول دولت آماده شده و بزودی رونمایی خواهد شد. این سند اقدام مهمی است و کار کارشناسی دقیق و عمیقی انجام شده و پژوهشگاه های مختلف نظر داده اند. این سند از پشتوانه علمی و تجربی قوی برخورداراست و اهداف بیانیه گام دوم در آن لحاظ شده است و همه باید کمک کنند تا بتوان اهداف سند تحول را محقق کرد. گفتنی است در این جلسه قاسم جعفری، معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و صفایی فر معاون تقنینی این معاونت گزارشی از کارهای معاونت پارلمانی ارائه دادند.
در این جلسه معاونان پارلمانی وزارت خانه ها دیدگاه های خود برای تقویت تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را بیان نمودند. در قسمتی از گردهمایی از نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای صنعت دفاعی کشور بازدید شد.


منبع:

1400/09/09
11:45:59
0.0 / 5
743
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام