فرمانده مركز آموزش تفنگداران دریایی قمربنی هاشم منجیل:

دکترین نظامی کشور بازدارندگی و پدافندی است

دکترین نظامی کشور بازدارندگی و پدافندی است

فرمانده مرکز آموزش تفنگداران دریایی قمربنی هاشم منجیل دکترین نظامی کشور را بازدارندگی و پدافندی عنوان نمود و اظهار داشت: تمام ناوگروه های ارتش بومی است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، امیر دریادار دوم گودرز بهرامی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اینکه نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس اجازه نداد که واردات و صادرات کشور حتی یک روز تعطیل شود، اظهار داشت: نیروی دریایی در دوران هشت سال دفاع مقدس ۲۸ عملیات برای دفاع از خاک کشور انجام داد.
فرمانده مرکز آموزش تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم منجیل ضمن اشاره به این که پدیده شوم دزدی دریایی صدمه های زیادی را به کشورها وارد می کند، بیان نمود: هفتاد و نهمین ناوگروه ارتش هم اکنون در دریا مستقر است و توسط این ناوگروه ۱۳۳ روز دریانوردی و سه اقیانوس را پیمودیم که بسیار پرارزش و بی نظیر است.
وی با اشاره به اینکه ناوگروه نیروی دریایی ارتش کاملاً بومی است و این مهم پیشرفت جمهوری اسلامی در این عرصه را نشان می دهد، اضافه کرد: تنها چند کشور توان ساخت ناو و زیردریایی دارند که یکی از آنها ایران است.
امیر دریادار بهرامی ضمن اشاره به این که امکانات و تجهیزات نیروی دریایی ارتش با کشورهای قدرتمند دنیا برابری می کند، افزود: از لحاظ تخصص و تجهیزات در سطح خوبی هستیم و نیروی دریایی علاوه بر داشتن کارخانجات، ارتباط خوبی با دانشگاه، شرکتهای دانش بنیان، و دانشمندان جوان دارد.
فرمانده مرکز آموزش تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم منجیل خاطرنشان کرد: خیلی از تجهیزات ساخته شده در ارتش و سپاه حاصل ارتباط بین دانشگاه و نیروهای مسلح است.
وی دکترین نظامی کشور را بازدارندگی و پدافندی عنوان نمود و اضافه کرد: خواستار صلح برای تمام کشورها هستیم اما اگر کشوری قصد تجاوز به خاکمان را داشته باشد، باآنکه آغاز کننده است اما آخر و ادامه به دست آن نخواهد بود.
فرمانده مرکز آموزش تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم منجیل اضافه کرد: در حوزه دریای خزر با هیچکدام از کشورهای همسایه مشکلی نداریم اما اوضاع را کاملاً تحت کنترل داریم و در صورت هر اتفاقی، در دریای خزر هم همانند خلیج فارس مقتدرانه عمل می نماییم.

1400/09/08
10:51:06
0.0 / 5
719
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام