در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد؛

مأموریت رئیس جمهور به کارگروه ایجاد تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی

مأموریت رئیس جمهور به کارگروه ایجاد تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور از کارگروه تحول در شورایعالی انقلاب فرهنگی خواست با دقت و بررسی همه جانبه، پیشنهادات موجود در این حوزه را جمع بندی کرده و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی عرضه بدهد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصر امروز سه شنبه در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج، از نقش برجسته و ممتاز این مجموعه عظیم برآمده از متن مردم و خون پاک شهیدان تجلیل و قدردانی و اظهار نمود: فرهنگ و تفکر بسیج از خصوصیت ها و شاخصه های ارزشمندی برخوردار می باشد که ترویج و نهادینه کردن آن در بخش های مختلف جامعه، همچون در مسائل فرهنگی بسیار سازنده و تأثیرگذار بوده و خواهد بود.
وی از کارگروه تحول در شورایعالی انقلاب فرهنگی خواست با دقت و بررسی همه جانبه، پیشنهادات موجود در این حوزه را جمع بندی کرده و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی عرضه بدهد.
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ایجاد تحول در ساختار، وظایف و مأموریت های شورایعالی انقلاب فرهنگی با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری در پیوست حکم اعضای جدید شورا، از کارگروه تحول خواست با دقت همه پیشنهادات موجود در این حوزه را جمع بندی و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی عرضه بدهد.
در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی مبحث شرح وظایف قرارگاه فرهنگی در جهت اجرایی شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در پیوست حکم اعضای جدید برای ایجاد تحول در وظایف و مأموریت ها و راهبرد شورایعالی انقلاب فرهنگی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ادامه آن به جلسه بعدی شورا موکول شد.
همچنین در این نشست سند سیاست ها و اقدامات تقویت و ترویج نام گذاری متولدین جدید مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی به تصویب رسید.
در جلسه امروز شورای انقلاب فرهنگی سید محمد مقیمی بعنوان رئیس دانشگاه تهران، حسین قناعتی بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و عبدالرضا پازوکی بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران انتخاب شدند.


منبع:

1400/09/02
23:31:27
0.0 / 5
630
تگهای خبر: حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام