امیرعبداللهیان:

دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه مدت امکان پذیر است

دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه مدت امکان پذیر است

به گزارش خبرگزاری نام وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: اگر طرف های مقابل با نگاهی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان پذیر است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود ضمن اشاره به گفت وگوهای تلفنی خود با وزیران امور خارجه ۵ کشور عضو برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) نوشت:
«بسم الله الرحمن الرحیم
سلام هموطنان عزیز، با نهایی شدن زمان برگزاری گفت وگوها در وین، ضروری بود که یک مرتبه دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف های برجام ابلاغ کنم. به همین دلیل، طی هفته گذشته در گفت وگوهای تلفنی مفصل و جداگانه با وزرای خارجه ۵ کشور عضو برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) بر چند نکته تاکید کردم، همچون اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران با نگاهی عملگرایانه و نتیجه محور وارد گفت وگوها می شود و مصمم به دستیابی به یک «توافق خوب» است، اما این امر مستلزم لغو موثر و قابل راستی آزمایی تحریم ها و بازگشت طرف های مقابل به تعهدات کامل است.
ضمنا یادآوری کردم که اقدامات و قانون شکنی های آمریکا همچون تحریم های تازه این کشور عرضه تضمین های عینی از جانب آمریکا را به یک لزوم غیرقابل چشم پوشی تبدیل نموده است.
در این راستا، معاونم دکتر باقری هم در پایتخت های اروپایی دیدارهایی صریح، شفاف و مفید را انجام داده است.
جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن بست های باقی مانده از گفت وگوهای پیشین، بماند؛ ضمن اینکه آنرا در دسترس خود دارد. معتقدم اگر طرف های مقابل با نگاهی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان پذیر است.
همانطور که بارها تاکید کرده ام، دولت جمهوری اسلامی ایران سیاست توسعه روابط متوازن با کشورها بر مبنای احترام متقابل و منافع مشترک را با جدیت تداوم می بخشد و مصمم است گسترش همکاریهای اقتصادی دو و چندجانبه به مبحث برجام گره زده نشود.»
منبع:

1400/08/22
11:02:36
0.0 / 5
837
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام