شمخانی در دیدار با مشاور امنیت ملی هند:

باید در رفع موانع روابط اقتصادی ایران و هند کوشا بود

باید در رفع موانع روابط اقتصادی ایران و هند کوشا بود

دبیرشورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: میزان روابط اقتصادی ایران و هند در حد نیات رهبران دو کشور نیست که باید در رفع موانع آن با نگاه به آینده کوشا بود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای حضور در سومین نشست امنیت منطقه ای به دهلی نو سفر کرده است، روز چهارشنبه با «آجیت دووال» همتای هندی خود دیدار و گفت و گو کرد.
شمخانی در این ملاقات دوجانبه بر لزوم همکاری دو کشور تاکید کرد و اظهار داشت: میزان روابط اقتصادی دو طرف در حد و اندازه نیات رهبران و سابقه درخشان روابط دو کشور نیست که باید در رفع موانع آن با نگاه به آینده کوشا بود.
وی اضافه کرد: یکی از با اهمیت ترین موضوعات فیمابین تسریع در راه اندازی کامل چابهار است و جمهوری اسلامی ایران مایل است از ظرفیت های خود برای توسعه و رشد منطقه استفاده نماید و روابط دوجانبه مستحکم با هند می تواند در این راه راهگشا باشد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: ایران علاوه بر همکاری در سه حوزه بین المللی، منطقه ای و دوجانبه با هند خواهان گسترش مناسبات بر طبق ظرفیت های علمی، فنی و ترانزیتی با این کشور است.
شمخانی همین طور با اشاره به تحولات افغانستان و برنامه غربی ها در ناامن سازی منطقه، بر لزوم مشارکت همه کشورهای منطقه در کمک به مردم افغانستان و برخورد با عوامل ناامن ساز تاکید و ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند در این خصوص همکاریهای بیشتری داشته باشند.
«آجیت دووال» نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت فراوان روابط دوجانبه با ایران، بر لزوم گسترش همکاری ها خصوصاً در زمینه های اقتصادی و امنیتی تاکید کرد.
مشاور امنیت ملی هند نیز با اظهار تأسف درباب میزان نامناسب روابط اقتصادی دو طرف بر لزوم رفع موانع این مساله تاکید کرد.

1400/08/20
13:42:02
0.0 / 5
837
تگهای خبر: برنامه , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام