از سوی ستاد اقامه نماز

زندان های استان تهران شایسته تقدیر ویژه ارائه شد

زندان های استان تهران شایسته تقدیر ویژه ارائه شد

به گزارش خبرگزاری نام مدیر کل زندان های استان تهران در جلسه شورای معاونین اظهار داشت: به حمدالله از جانب ستاد اقامه نماز استان، زندانهای تهران برای ششمین سال پی در پی، شایسته تقدیر ویژه معرفی شده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، علی رستمی مدیرکل زندان های استان تهران ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: آموزه های نماز و معارف دینی در کاهش اضطراب و افسردگی مددجویان بسیار موثر و کارآمد است.

وی که در جلسه شورای معاونین سخن می گفت، اضافه کرد: اگر انسان در هر شرایطی، مشکلات خـود را بـا خدا بازگو کند و بعد از نماز به مناجات با پروردگار و دعا به درگاه او طلب یاری بـپردازد؛ حـالت روانـی او بهبود پیدا می کند و همان نتیجه ای که در یک روان درمـانی مـوثر وموفق حاصل می شود؛ از نماز هم به دست می آید.

در این جلسه که معاون سلامت، اصلاح و تربیت، معاون اداری مالی، روسای ادارات و مدیران زندان های استان تهران حضور داشتند رستمی تصریح نمود: در پرتـو نـماز و راز و نـیاز با خالق خویش، از نگرانی ها دور شده، خداوند را بر تمام اعمالش حاضر و ناظر می بیند، ازاین رو بر رفتارش کنترل بیشتری خواهد داشت و این روند در زندان ها بیشتر از دیگر سطوح جامعه تأثیرگذار است.

وی تاکید کرد: بر همین اساس، مبحث نماز و گسترش فرهنگ اهتمام به نماز اول وقت، در اولویت برنامه های اصلاحی و تربیتی اداره کل زندان های استان تهران قرار گرفته و با بررسی مستندات درج شده در سامانه سجاد و شاخصهای آموزشی، پژوهشی و اجرای برنامه های ابتکاری و کسب بالاترین امتیاز، ستاد اقامه نماز این مرکز را شایسته تقدیر ویژه دانسته است.

مدیرکل زندان های استان تهران همینطور اظهار داشت: با توسعه کلاس های فرهنگی آموزشی در زندان ها، این مرکز توانسته بر مبنای دستورالعمل حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، نمره کامل تمام شاخصهای ارزیابی را به دست آورد.

طی سالجاری هم با رعایت پروتکلهای بهداشتی در روزهای مبارزه با کرونا، نمازهای جماعت در فضاهای باز و با رعایت فاصله و استفاده از ماسک و دستکش و هم مهر شخصی برگزار می گردد.

همچنین استفاده از کلاس های قرآنی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی و حضور در صفوف نماز جماعت برای مددجویان آزاد بوده، داوطلبانه استقبال می نمایند، اما با هدف تشویق آنان، این مقام باعث پیشنهاد اعطای امتیازات و تخفیفات قضایی هم خواهد شد.

منبع:

1400/08/09
12:29:48
0.0 / 5
990
تگهای خبر: آموزش , برنامه , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام