وزیر كشور:

اجازه فتنه گری و ماجراجویی به کشورهای سلطه گر نمی دهیم

اجازه فتنه گری و ماجراجویی به کشورهای سلطه گر نمی دهیم

به گزارش خبرگزاری نام هرمزگان وزیر کشور اظهار داشت: دست کشورهای همسایه را در جهت همکاری و ایجاد امنیت پایدار می گیریم و اجازه فتنه گری در منطقه به کشورهایی نظیر آمریکا را نمی دهیم.احمد وحیدی بامداد امروز (۱۹ مهرماه) در آئین تکریم و معارفه استاندار هرمزگان، افرود: کرامت دولت اسلامی و ذلت دولت کفر و نفاق همگی نشان دهنده حرکت درست و بر پایه تقوا دولت سیزدهم است.
وی با اعلان اینکه انسجام و همدلی در هرمزگان مثال زدنی و جای تقدیر دارد و وحدت شیعه و سنی در هرمزگان ستودنی و رمز تمامی موفقیت هاست، اشاره کرد: هرمزگان استانی مهم و راهبردی است و وجود تنگه مهم و حیاتی تنگه هرمز و یکی از موقعیت های حساس و مهم بین المللی است.
وحیدی با اشاره به این که وجود ۱۴ جزیره خاص و با پتانسیل هرمزگان را دارای جایگاهی مهم در اذهان قرار داده است، اشاره کرد: ظرفیت کشاورزی، آبزی پروری و بطور کلی اقتصاد دریا محور هرمزگان را در پیشانی این برنامه مهم قرار داده است.
وی با اعلان اینکه شکل گیری تمدن در کنار دریا و اهمیت اقتصادی آن هرمزگان را استانی کلیدی و حیاتی کرده است، عنوان کرد: ایزایکو بزرگترین صنعت کشتی سازی کشور را به خود اختصاص داده و باید کمی همتمان را برای توسعه آن بیشتر نماییم.
وزیر کشور با اشاره به این که پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس نماد شکست تحریم کشورمان است، اشاره کرد: با توجه به این پالایشگاه نیز در تولید بنزین به خودکفایی رسیدیم و نشان دادیم تحریم ها نتوانست کشورمان را از حرکت و تولید بازدارد.
وی با اعلان اینکه با این ظرفیت ها اصلا روا نیست بگوییم هرمزگان از بیکاری و فقر رنج می برد، افزود: اشکالی که در سیستم بروکراسی مان وجود دارد، دولت محوری شدنمان است که این مساله در نگاه انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری نبوده و نیست.
وحیدی با اشاره به این که اقتصادمان را باید از دولت محوری خارج نماییم و حتی مقام معظم رهبری این مساله را بارها مورد تاکید قرار داده اند، عنوان کرد: نباید در هرمزگان با این ظرفیت ها شاهد بیکار و بالا بودن میزان فقر باشیم بلکه باید هرمزگان صادرکننده الگو اشتغال، توسعه و تولید به سایر استانها باشد.
وی افزود: باید فضا را برای کارآفرین و سرمایه گذاران فراهم نماییم و زمینه را برای مشارکت مردم مهیا سازیم.
وزیر کشور با اشاره به این که باید از ظرفیت های موجود راندمان بیشتری داشته باشیم، اظهار نمود: هرمزگان باید خود پیشران توسعه باشد و کارآفرینان باید محور اصلی این موفقیت و پیشرانی باشند.
وی با اعلان اینکه باید دفاع و امنیت کشورمان هم مردم محور و مردم پایه است، اضافه کرد: باید به دنبال الگویی باشیم که ظرفیت های مردمی را به صحنه بیاوریم و فضا را برای حرکت و توسعه بوسیله مشارکت مردم فراهم نماییم.
وحیدی با اشاره به این که باید بندرعباس را به یکی از بنادر مهم جهانی و منطقه تبدیل نماییم و در زمره بالاترین ها قرار دهیم، افزود: از با اهمیت ترین وظایف استاندار جدید هرمزگان، تجلی سازی ظرفیت ها برای تحقق این موضوعات است و باید شبانه روز برای عملی شدنش تلاش کند.
وی با اعلان اینکه مهدی دوستی فردی توانمند و توانسته پروژه های مهمی همچون پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را مدیریت و موجب افتخار ایران اسلامی باشد، عنوان کرد: دوستی فردی باهوش، توانمند و دل و شجاعت کار بزرگ دارد و اداره مجموعه های عظیم را برعهده داشته و حتی یکی از کاندیدای وزارت نفت بود.
وزیر کشور با اشاره به این که باتوجه به اهمیت استان هرمزگان به دنبال فردی بودیم که هم رییس جمهور و وزرا از آن شناخت و ارتباط نزدیک دارند و هم توانایی مدیریت پروژه های بزرگ را داشته باشد و هم زمینه را برای فقرزدایی و جلب سرمایه گذاری فراهم آورد که استاندار جدید هرمزگان این خصوصیت ها را دارد.
وی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی اجازه نمی دهد که قدرت های فرامنطقه ای به دنبال ماجراجویی در منطقه مان باشند، افزود: امنیت امروز خلیج فارس با تلاش ایران اسلامی تامین شده و کشورهای منطقه خود توانایی تامین این امنیت را دارند و نیازی به حضور کشورهای دیگر نیست.
وحیدی با اشاره به این که دست همکاری را با کشورهای همسایه می گیریم و اجازه فتنه گری در منطقه به کشورهایی نظیر آمریکا را نمی دهیم، عنوان کرد: حوادث امروز در افغانستان، ظهور داعش و نظیر آنها همگی نشات گرفته از حضور آمریکا در منطقه بوده و نباید کشورهای همسایه نباید اجازه این حضور را بدهند.
وی با اعلان اینکه جزایر بزرگ خلیج فارس روز به روز آبادتر باشند، اضافه کرد: همتی چهار سال خدمات صادقانه و ساعی در هرمزگان انجام داد و روحیه مثبتش به واقع ستودنی است و تلاشش در کارهای اقتصادی قابل تقدیر است اما تغییرات طبیعی و زمینه را برای دمیده شدن نفس جدید بوجود می آورد و امیدوار هستم این تغییرات سبب پیشرفت و توسعه شود.
وزیر کشور با اشاره به این که بهره گیری از جوانان مستعد و توانمند هرمزگان باید در اولویت استاندار جدید هرمزگان باشد، اشاره کرد: علما و نخبگان اهل سنت هرمزگان برای بنده عزیز و محترم و همگی باهم ایران را ایجاد کرده ایم و وفادارانه پای عزت و سربلندی کشورمان ایستاده ایم.
منبع:

1400/07/19
11:04:56
0.0 / 5
857
تگهای خبر: برنامه , پروژه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام