سالك :

همسایگان، قربانی توطئه اسرائیل نشوند

همسایگان، قربانی توطئه اسرائیل نشوند

نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: اگر حکومت های موجود در کشورهای همسایه بخواهند بستر لازم برای اسرائیل ضد ایران را فراهم نمایند، خودشان نخستین کسانی هستند که قربانی این توطئه بین المللی خواهند شد.حجت الاسلام احمد سالک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تاکید مقام معظم رهبری بر وجود اقتدار و عقلانیت در نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: نیروهای مسلح پس از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب، از نقاط قوت مختلفی برخوردار می باشند. یکی از نقاط قوت این است که مبانی نیروهای مسلح ما مبتنی بر مجموعه ارزش های انقلاب است و با عنایت به این ارزش ها در واقع ارتش، سپاه، نیروهای انتظامی و بسیج کشورمان از لشکریان خدا هستند.
سالک اظهار داشت: همینطور نیروهای مسلح از حیث قدرت بازدارندگی به مجموعه علوم و فنون روز جهان متکی هستند، ازاین رو با اقتدار عمل می کنند.
وی با تکیه بر این که قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح کشور به نسبت سایر نیروهای منطقه در رده بالاتری قرار دارد، افزود: گذشته از همه این ها، نیروهای مسلح برخوردار از ایمان به خدا هستند و تلاش می کنند با ایجاد امنیت و آسایش به مردم خود خدمت کنند اما اسرائیل غاصب تلاش می کند این آرامش و امنیت داخلی را به نحوی به هم بزند.
نماینده ادوار مجلس بیان نمود: امروز اسرائیل از منطقه غرب ما بهره برده است تا امنیت و آرامش حاکم بر کشور را برهم بزند. بدون شک اقتدار نیروهای مسلح ما می تواند این کانون ترتیب داده شده از ناحیه اسرائیل را خنثی کند و خود کشورهای همجوار ما مثل آذربایجان، ارمنستان و نخجوان این نکته را می دانند.
سالک تصریح کرد: اگر حکومت های موجود در کشورهای همسایه بخواهند بستر لازم برای اسرائیل را ضد ایران فراهم نمایند، خودشان نخستین کسانی هستند که قربانی این توطئه بین المللی خواهند شد.
وی تصریح کرد: البته نیروهای مسلح ما باید قاطعانه برخورد کنند و این کار را به وقت ضرورت خواهند کرد. همانطور که وقتی در اقلیم کردستان عراق کانونی برای جریان داعش شکل گرفت بلافاصله برخورد کردند.
نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: روزگاری نیست که اسرائیل یا سایر دست اندرکاران استکبار جهانی فکر کنند می توانند ضربه ای به جمهوری اسلامی بزنند. حضور پرتوان و پرقدرت نیروهای نظامی ما در مرزهای کشور و چشمان بیدار ملت هرگونه حرکت معاندان را با قدرت خنثی می کند و هشداری به کشورهای همسایه می دهند که ما برای آرامش و امنیت منطقه تلاش می کنیم؛ بنابراین اگر قرار باشد تجاوزی صورت بگیرد کشور پاسخ سریعی خواهد داد.
سالک با اشاره به اینکه شرایط فعلی کشور و مرزها اجازه هیچ گونه مسامحه ای را به ما نمی دهد، خاطرنشان کرد: تلاش دشمن بر این است که گلوگاه صادرات کشور را ببندد، فکر می کنند از این طریق بتوانند به اقتصاد ما ضربه وارد کنند، ولی مطمئن باشند ارمنستان این روال را پی نخواهد گرفت و راه برای صادرات ایران مثل گذشته باز خواهد بود.
سالک با تکیه بر این که اگر این گلوگاه بسته شود ایران صادرات خویش را از طریق های دیگری انجام خواهد داد، بیان نمود: ایران مسیرهای دیگری برای عملیاتی کردن صادرات خود می شناسد. شرایط ما بگونه ای است که نیازمند انعقاد پیمان های امنیتی نیستیم. بحث این است که غده سرطانی منطقه برطرف شود.
وی افزود: کشورهای منطقه باید متوجه این مورد باشند و خودشان آنرا حل کنند ولی اگر قرار باشد ما آنرا حل نماییم اساسا این کار را خواهیم کرد؛ هم اقتدارش را داریم و هم راه های آنرا می شناسیم.

1400/07/13
12:01:02
0.0 / 5
840
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام