شاكری :

شفافیت آراء مانع بزرگی مقابل احتکار و رانت اطلاعاتی است

شفافیت آراء مانع بزرگی مقابل احتکار و رانت اطلاعاتی است

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه شفافیت آرا مانع بزرگی مقابل حبس، احتکار، رانت خواری اطلاعاتی است، اظهار داشت: شفافیت آرا نمایندگان به شجاعت و آزادگی آنها کمک می نماید.اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آخر بررسی طرح شفافیت آراء نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: نمایندگان مجلس یازدهم از ابتدا به دنبال اجرای طرح شفافیت بودند. در این راستا بعضی از نمایندگان اموال و دارایی های خویش را به صورت شفاف اعلام نمودند.
وی اضافه کرد: شفافیت آرا مانع بزرگی در مقابل حبس، احتکار و رانت خواری اطلاعاتی است.
شاکری خاطرنشان کرد: هر جایی که اطلاعات اقتصادی و سیاسی به نفع گروه خاصی حبس شود، عده ای به سمت سوءاستفاده و رانت خواری خواهند رفت.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: انتشار تصمیمات در موضوعات اقتصادی باعث می شود تا نظرات مخالف و موافق پیرامون تصمیمات اعلام گردد که این امر به پختگی و غنای طرح ها و لوایح کمک می نماید.
عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: شفافیت آراء نمایندگان به شجاعت و آزادگی آنها کمک می نماید. وقتی نمایندگان بدانند که آرایشان طلاع رسانی می شود، برای رأی دادن به طرح ها و لوایح بررسی دقیق انجام می دهند.
شاکری با اشاره به اینکه نظامات اداری کشور ما به بلوغ کامل نرسیده است، بیان نمود: خیلی از طرح ها و لوایح، فرد محور است و اگر دستگاههای اجرایی متوجه شوند که نمایندگان به طرح یا لایحه ای در ارتباط با آنها رأی مخالف داده اند، در انجام وظایفشان نسبت به حوزه های انتخابیه تأثیرگذار خواهد بود.
وی در مورد راهکار حل این مشکل اظهار داشت: شفافیت عملکرد دستگاههای اجرایی این نقطه ضعف طرح شفافیت آرا نمایندگان را از بین می برد. نباید شفافیت در مجلس متوقف شود. باید دستگاههای اجرایی هم موظف به شفاف کردن تصمیمات خود شوند.


منبع:

1400/07/05
15:12:13
0.0 / 5
988
تگهای خبر: حبس , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام