سفیر ایران در باكو:

هیچ اقدامی برای لطمه رساندن به روابط ایران و آذربایجان به ثمر نمی رسد

هیچ اقدامی برای لطمه رساندن به روابط ایران و آذربایجان به ثمر نمی رسد

سفیر ایران در باکو در جمع خبرنگاران بر اهمیتی که ایران به احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قائل است اصرار کرد و اظهار داشت: مطمئن است روابط تهران-باکو در آینده توسعه یافته و رشد خواهدنمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از خبرگزاری ترند، سید عباس موسوی، سفیر کشورمان در باکو در جمع خبرنگاران اظهار داشت که ایران ۱۵ همسایه دارد و ارمنستان یکی از آن هاست، بدین سبب طبیعتا روابط تجاری هم وجود دارند اما ایران با هرگونه تجزیه طلبی، اشغال و تجاوز مخالف است و آنرا محکوم می کند.
موسوی در ادامه اظهار داشت: سیاست های کلان ایران از طرف آیت الله سید علی خامنه ای، مقام معظم رهبری تعیین می شوند. ایشان هم فرمانده عالی مرتبه و هم رهبر سیاسی ایران هستند. مقام معظم رهبری ایران، آشکارا گفته اند که باید از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان حفاظت کرد و به آن احترام گذاشت و تمامی مناطق اشغال شده توسط ارمنستان باید به آذربایجان بازگردانده شوند. ایران بر این باور است که تمام خاک جمهوری آذربایجان باید به آن بازگردانده شود. البته بهتر است این کار به روشی صلح آمیز صورت گیرد.
بگفته او، روابط میان ایران و آذربایجان آن قدر قوی است که هیچ تلاشی برای لطمه زدن به آن به ثمر نمی رسد.
سفیر کشورمان در باکو بیان کرد: مقامات ایرانی و آذربایجانی می دانند که این روابط دشمنانی دارد. بتازگی دو دیدار با حکمت حاجی اف دستیار رییس جمهور جمهوری آذربایجان، رییس بخش سیاست خارجی دولت ریاست جمهوری انجام شد که در آن روابط گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مورد بحث قرار گرفت.
موسوی اشاره کرد: ایران نخستین کشوری است که از طرح شش جانبه بستر همکاری منطقه ای الهام علی اف رییس جمهور جمهوری آذربایجان(روسیه، ایران، ترکیه، آذربایجان، گرجستان و ارمنستان) استقبال کرده است و آنرا به نفع کل کشورهای منطقه می داند.
او اضافه کرد: اولویت دولت جدید ایران گسترش بیشتر روابط با کشورهای همسایه است. مطمئنم روابط ایران با جمهوری آذربایجان توسعه پیدا کرده و رشد خواهدنمود.1400/07/03
18:12:24
0.0 / 5
960
تگهای خبر: حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام