رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

گزارش هایی بعنوان هدیه به وزرای دولت جدید می دهیم

گزارش هایی بعنوان هدیه به وزرای دولت جدید می دهیم

به گزارش خبرگزاری نام رئیس سازمان بازرسی کل کشور از آماده سازی گزارشی تحت عنوان هدیه به وزرای دولت اطلاع داد و اظهار داشت: این گزارش ها شامل معرفی نقاط قوت و ضعف و چالش های در ارتباط با دستگاه هاست که مناسب می باشد وزرا در ابتدای کارشان با آنها آشنا گردند چون که تمرکز سازمان همچنان بر نظارت و رویکرد پیشگیرانه است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در آیین تکریم و معارفه معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: در روایات مختلف داریم که یکی از بالاترین عبادت ها خدمت به خلق است. البته اگر کسی با نیت غیر از خدمت به مردم و کسب رضایت پروردگار در مسئولیتی قرار بگیرد، خسارت دنیا و آخرت برای خودش خریده است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به شرایط ویژه کشور و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، اظهار داشت: ما بعنوان دستگاه نظارتی هر اقدامی که جهت حل مشکلات مردم و کشور از دستمان بربیاید، نباید دریغ نماییم.

درویشیان از آماده سازی گزارشی تحت عنوان هدیه به وزرای دولت اطلاع داد و اضافه کرد: این گزارش ها شامل معرفی نقاط قوت و ضعف و چالش های در ارتباط با دستگاه هاست که مناسب می باشد وزرا در ابتدای کارشان با آنها آشنا گردند چون که تمرکز سازمان همچنان بر نظارت و رویکرد پیشگیرانه است.

وی با تکیه بر تمرکز بر مسائل اصلی کشور، خاطرنشان کرد: از همه معاونت ها، استان ها و بازرسی های امور مرکز به صورت جدی انتظار داریم به مساله محوری توجه نمایند و این مساله مستلزم کار مشترک و همکاری همه جانبه بین معاونت ها و یا مرکز و استان هاست.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به جایگاه مهم و خطیر معاونت نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی اظهار نمود: نظارت بر بخش های اداری و مالی مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و همینطور وزارت کشور و شهرداری ها و نهادهای انقلابی و حاکمیتی به عهده این معاونت است و کار در این معاونت با موانعی مواجه می باشد و سخت تر است و از معاون جدید انتظار داریم رفع این موانع را در دستورکار خود قرار دهد.

پ درویشیان ضمن اشاره به انتصاب محمد آقاجری بعنوان بازرس کل استان خوزستان با اختیارات ویژه اظهار داشت: استان خوزستان به سبب مشکلات انباشته و زخم کهنه سالهای طولانی با مسائل خاصی روبرو شده و این مشکلات سبب شده این استان از سوی دولت، مجلس و قوه قضاییه به صورت ویژه دیده شود.

وی افزود: دولت هم برای خوزستان استاندار ویژه انتخاب کرد البته پیش از دولت موافقت رئیس محترم وقت قوه قضاییه برای ارتقای بازرسی کل استان خوزستان بعنوان بازرسی ویژه را دریافت کرده بودیم اما به سبب جایگزینی آقای آقاجری چندین ماه به تاخیر افتاد. حالا هم انتظار داریم مسایل در ارتباط با استان خوزستان در مرکز را با همکاری معاونت ها با جدیت دنبال کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در انتها احمد اسدیان را از قضات پاکدست، متدین و انقلابی قوه قضاییه عنوان نمود و اضافه کرد: آقای اسدیان کار خویش را از دادیاری در قوه قضاییه آغاز و به تازگی هم ابلاغ عضو معاون دیوان عالی کشور را دریافت کرده اند و سوابق گوناگونی در کارنامه خود دارند.منبع:

1400/06/24
14:26:17
0.0 / 5
1032
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , قوه قضاییه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام