عنابستانی:

شجاعت اصلاح قانون کار در وزارتخانه بوجود بیاید

شجاعت اصلاح قانون کار در وزارتخانه بوجود بیاید

خبرگزاری نام: یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اصلاح تعدادی از قوانین فعلی به نفع جامعه کارگری تاکید نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، علی اصغر عنابستانی در دیدار انجمن های کارگری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: آقای وزیر بسیار خوشحالم که جلسات اولویت دار شما حضور در جمع تشکل های کارگری است و توفیقی بود که در این نشست حضور داشته باشم.
وی ادامه داد: از نیابت نگاه مجلس و کمیسیون اجتماعی مطرح می کنم؛ خیلی از قوانین که به نفع کارگری و تشکل پذیری ساختار کارگری است، نیاز به اصلاح دارد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن آمادگی مجلس برای همکاری با دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان کرد: در مجلس باید با سرعت کارها دنبال شود و بطور مثال اصلاح قانون بیمه بیکاری لازم است و خصوصاً در جریان کرونا معلوم شد که چه ضرورت جدی دارد و چند میلیون کارگری که در ساختار اشتغالی کشور ثبت نشده بودند، بیکار و بی پناه شدند و ما هیچ راهکاری برایش نداشتیم.
عنابستانی در ادامه اظهار داشت: ۱۱ سال است که این طرح اصلاح بیمه بیکاری بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در رفت و آمد است و اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس است و باید لایحه توسط دولت به مجلس شورای اسلامی بیاید.
وی بیان کرد: طرح تسهیل صدور مجوز کسب وکار که این هفته در مجلس شورای اسلامی با رأی خوب در اولویت قرار گرفت، از کارهای بسیار خوبی است که می تواند به نفع توسعه اشتغال کارگشایی نماید.
نماینده غرب خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: شجاعت اصلاح قانون کار به نفع توسعه اشتغال و امنیت شغلی باید در وزارتخانه به وجود بیاید.
وی اظهار داشت: برای طرح اصلاح بیمه کارگران ساختمانی که حالا در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی می باشد، نمایندگان وزارتخانه و تامین اجتماعی باید جدی تر پای کار بیایند و طرح باید اصلاح گردد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش نقش نمایندگان کارگری در تامین اجتماعی لازم است و کار باید به کارگران واگذار شود و اگر در مجلس شورای اسلامی نیاز به اصلاح قانون است، این آمادگی وجود دارد که اتفاقات قابل قبولی رخ دهد.
منبع:

1400/06/23
11:40:48
0.0 / 5
941
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام