بررسی وضعیت بازداشتگاه پلیس آگاهی از جانب دادستان تهران

بررسی وضعیت بازداشتگاه پلیس آگاهی از جانب دادستان تهران

به گزارش خبرگزاری نام دادستان عمومی و انقلاب تهران به همراه تعدادی از معاونان خود از بازداشتگاه اداره آگاهی تهران بازدید نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، علی القاصی دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ به همراه تعدادی از معاونان خود و بازپرسان دادسرای تهران از بازداشتگاه اداره آگاهی بازدید کرد.

وی در مورد اهداف این بازدید سرزده از بازداشتگاه پلیس آگاهی بیان نمود: بررسی وضعیت بازداشتی ها از حیث مدت و لزوم بازداشت توسط مقام بازداشت کننده و اطمنیان از صحت اقدامات بازپرسی از حیث رعایت تشریفات قانونی همچون اهداف این بازدید سرزده بود.

دادستان تهران یکی دیگر از اهداف این بازدید سرزده را رعایت حقوق شهروندی متهمان عنوان نمود و افزود: بر این اساس و به منظور بررسی وضعیت رعایت حقوق متهمان از حیث شرایط محل نگهداری، مسائل بهداشتی و اطمینان از صحت وسلامتی بازداشتی ها و همینطور دسترسی متهمان به خانواده و وکلایشان هم مورد بررسی قرار گرفت.

القاصی رعایت تکریم وکرامت انسانی متهمان از طرف مسئولین ذیربط را یکی دیگر از علل این بازدید سرزده عنوان نمود و اظهار داشت: رعایت کرامت و حیثیت انسانی از اهمیت دوچندانی برخوردار می باشد چون که رعایت کرامت و حیثیت ذاتی اشخاص از لوازم دادرسی عادلانه به حساب می آید.

در این بازدید القاصی از وضعیت رسیدگی به درخواست های مراجعان و روند بررسی پرونده ها آگاه شد و بر تسریع در روند رسیدگی ورعایت مفاد قانون در انجام امور محوله تاکید کرد.

این مقام قضایی در این بازدید، با بازداشتی ها ملاقات چهره به چهره داشت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات و درخواست های آنها صادر کرد.

در این بازدید که سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران هم حضور داشت، دادستان تهران ضمن بازدید از بازداشتگاه اداره آگاهی از نزدیک در جریان روند رسیدگی به امور انتظامی شهر قرار گرفت.

منبع:

1400/05/26
16:16:18
0.0 / 5
1291
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام