نیكزاد در صحن مجلس:

وزارت صمت در کنترل قیمت مصالح ساختمانی قصور کرده است

وزارت صمت در کنترل قیمت مصالح ساختمانی قصور کرده است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز بیشتر پروژه های عمرانی به دنبال بالا رفتن غیرمتعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی خوابیده که وزارت صمت دراین زمینه قصور کرده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سید کاظم دلخوش در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: حدود ۱۴۰ نفر از نمایندگان درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بورس را مطرح نمودند اما هیئت رئیسه به این درخواست توجهی نداشته است.
وی بیان کرد: متاسفانه به بهانه قطع برق واحدهای صنعتی قیمت هر کیسه سیمان از ۳۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رسیده و پس از تامین مجدد برق کارخانجات هم قیمت آن به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است که توجیهی ندارد.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس اشاره کرد: گرانی مصالح ساختمانی موجب توقف پروژه های دولتی، خصوصی و حتی ساخت و ساز مردم شده است. مردم در روستاها یک پاکت سیمان هم ندارند.
دلخوش با اعلان اینکه چه کسی اجازه داد سیمان را به بورس ببرند، اظهار داشت: بورس محل دلال بازی است و در چند سال اخیر سرمایه مردم را به باد داد و الان نیز این بلا را سر سیمان آورده است. هیئت رئیسه مجلس باید این مساله را پیگیری کند.
علی نیکزاد که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: درخواست تحقیق و تفحص شما از سازمان بورس به هیئت رئیسه نرسیده است.
وی گفت: ما در بحث قیمت سیمان و آهن چندین جلسه با وزیر صمت فعلی و مدیران برگزار کردیم و به ما قول دادند قیمت هر کیلوگرم آهن بیشتر از ۱۰ هزار تومان و هر کیسه سیمان بیشتر از ۲۳ هزار تومان نشود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه امروز بیشتر پروژه های عمرانی به دنبال بالا رفتن غیرمتعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی خوابیده که وزارت صمت دراین زمینه قصور کرده است.

1400/05/19
14:20:52
0.0 / 5
1070
تگهای خبر: پروژه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام