شریعتی:

باید با اعمال نظارت شایسته با گران فروشان مصالح ساختمانی برخورد شود

باید با اعمال نظارت شایسته با گران فروشان مصالح ساختمانی برخورد شود

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: تفاوت فاحش قیمت مصالح ساختمانی در بازار با قیمت تمام شده در درب کارخانه قابل قبول نبوده و لازم است نظارت شایسته ای در این عرصه اعمال شود.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به علل گرانی قیمت مصالح ساختمانی و راهکارهای کنترل آن، بیان کرد: متاسفانه در بحث قیمت مصالح ساختمانی شاهد هستم که قیمت تمام شده کالا در کارخانه با آنچه که در بازار به فروش می رسد تفاوت فاحشی دارد. بعنوان مثال قیمت تمام شده سیمان در درب کارخانه یک پنجم آن چیزی است که در بازار به دست خریدار می رسد و متاسفانه نظارتی در این عرصه نیز اعمال نمی گردد.
ایشان سپس اظهار نمود: از طرف دیگر قسمتی از این گرانی به محتکران باز می گردد که باز هم باید نظارت جدی بر توزیع اعمال شود. لازم است که دستگاه های نظارتی محکم با متخلفان برخورد کنند. ما از نظر اغلب مصالح کمبودی در بازار نداریم و حتی مازاد بر نیاز داخل تولید داریم. فلذا مشکلات پیش آمده از طرف عده ای سودجو است که اگر دستگاه های نظارتی با جدیت ورود کنند این آشفتگی حل خواهد شد.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: لازم است نظارت شایسته ای بر بازار اعمال شده و با گران فروشی مصالح ساختمانی برخورد کند. حالا مصالح ساختمانی متناسب با نیاز در داخل کشور وجود دارد و نیازمند مدیریت صحیح و نظارت دقیق بر نحوه توزیع می باشد. مصالح ساختمانی باید با قیمت واقعی به دست مصرف کننده برسد.

منبع:

1400/05/13
12:06:31
0.0 / 5
802
تگهای خبر: حكم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام