عصر امروز انجام شد؛

احضار سفیر رومانی به وزارت امور خارجه

احضار سفیر رومانی به وزارت امور خارجه

به گزارش خبرگزاری نام سفیر رومانی به علت طرح اتهامات بی پایه و اساس ضد جمهوری اسلامی ایران در مورد حادثه کشتی مرسر استریت به وزارت امور خارجه احضار شد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، به دنبال طرح اتهامات بی پایه و اساس ضد جمهوری اسلامی ایران در مورد حادثه کشتی «مرسر استریت»، سفیر رومانی در تهران امروز به وزارت خارجه احضار شد.
در این دیدار دستیار وزیر و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپا ضمن اشاره به بیانیه وزارت امورخارجه رومانی، طرح اتهامات واهی و نامتعبر ضد جمهوری اسلامی ایران را فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل قبول برشمرده و از سفیر درخواست شد تا مراتب ناخرسندی و اعتراض شدید کشورمان در این خصوص را به مقامات کشور متبوع خود اعلام نماید.
همچنین ضمن اشاره به هدف بعضی از کشورهای ثالث برای ایجاد ناامنی و آشوب در محیط بین المللی از راه ساماندهی این قبیل اقدامات و ضرورت هوشیاری نسبت به توطئه این کشورها، بر سیاست اصولی کشورمان در خصوص اهمیت تأمین امنیت دریانوردی در منطقه خلیج فارس، دریای عمان و آب های بین المللی تاکید به عمل آمد.
سفیر رومانی در این جریان این احضار تاکید کرد، نکات مطروحه در جلسه و مراتب اعتراض کشورمان را به فوریت به بخارست منعکس خواهد نمود.


منبع:

1400/05/11
22:16:25
0.0 / 5
1021
تگهای خبر: اتهام , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام