رییس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد

ارسال300 تانكر آب توسط سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان به خوزستان

ارسال300 تانكر آب توسط سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان به خوزستان

به گزارش خبرگزاری نام رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: امروز در استان اصفهان ۳۰۰ تانکر توسط سپاه جمع آوری شده است و به استان خوزستان و بخش هایی از استان اصفهان که گرفتار تنش آبی هستند منتقل می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از سپاه نیوز؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه ارسال ۳۰۰ تانکر آب توسط سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان به خوزستان با تبریک عید سعید غدیر عنوان کرد: همانطور که مردم مستحضر هستند در سال آبی گذشته ۵۳ درصد کاهش نزولات جمعی در سطح کشور داشته ایم و خیلی از مناطق گرفتار کم آبی شده اند؛ این وضعیت در استان خوزستان با عنایت به شرایط آب و هوا بیش تر بروز کرد و مشکلاتی برای مردم پیش آمد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: از همان لحظه اول سپاه و بسیج در سرتاسر کشور فعال شدند و یک برنامه قوی و منسجم برای کمک به حل مشکلات آب شرب در خوزستان آغاز کردند، در بخش انتقال و تکمیل خطوط انتقال آب، ۷۰۲ روستا درحال تکمیل است و همینطور اعزام تانکرهای سیار که بتوانند از مخازن آب گیری کنندو در مناطق و روستاها آبرسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخش دیگر جمع آوری کمک های مردم در جهت تدارک تانکرهای آب کوچک برای خانواده ها است که امروز در استان اصفهان ۳۰۰ تانکر توسط سپاه جمع آوری شده است و به استان خوزستان و بخش هایی از استان اصفهان که گرفتار تنش آبی هستند منتقل می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد.

سردارسلیمانی توضیح داد: این تانکرها جهت استفاده خانواده ها است که با تانکرهای سیار روزانه آب گیری می شوند و مورد استفاده آب آشامیدنی و بهداشتی قرار می گیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مورد خطوط انتقال آب ۷۰۰ روستا اظهار داشت: زمانبندی آنها به طور عمده تا آخر سال است ولی بعضی از آنها در این زمان به بهره برداری خواهد رسید؛ بخشی از آن پروژه غدیر است که در خوزستان توسط سپاه در حال انجام می باشد و بخش هایی که از پروژه غدیر برای روستاها انشعاب گرفته می شود، مخصوصاً در مناطق جنوب و جنوب غرب استان خوزستان که مشکلات بیش تری دارند.

منبع:

1400/05/06
23:01:50
0.0 / 5
871
تگهای خبر: برنامه , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام