رئیسی:

شورای راهبردی ویژه برای خوزستان تشكیل می شود

شورای راهبردی ویژه برای خوزستان تشكیل می شود

به گزارش خبرگزاری نام رییس جمهور منتخب با اعلان اینکه دستور تشکیل شورای راهبردی ویژه احصاء مسائل و راهکارها برای استان خوزستان را صادر خواهیم کرد، اظهار داشت: برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز را هم از دست نمی دهیم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از صداوسیما، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور منتخب امروز در ادامه جلسات ویژه خود جهت بررسی مسائل فوریت دار کشور و در جلسه ویژه بررسی مسائل خوزستان، هیچ نوع توقف و معطلی را در رفع نگرانی ها و مشکلات مردم مجاز ندانست و گفت: برای خوزستان استاندار ویژه تعیین می نماییم تا بصورت نوبه ای در جلسات هیئت دولت شرکت نماید.
وی همین طور با اعلان اینکه دستور تشکیل شورای راهبردی ویژه احصاء مسائل و راهکارها برای استان خوزستان را صادر خواهیم کرد، اشاره کرد: برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز را هم از دست نخواهیم داد. دولت سیزدهم بنا دارد مشکلات استان را با برنامه ریزی و تلاش ویژه مورد رسیدگی قرار دهد.
رئیس جمهور منتخب با ابراز ناراحتی و نگرانی عمیق خود از وضعیت مردم استان خوزستان، گفت: به جهت اینکه زمان تا تشکیل و استقرار دولت جدید از دست نرود، این جلسه را تشکیل دادیم تا راهکارهای عملیاتی را برای برطرف نمودن مشکلات استان بیابیم، تا هر آنچه امکان پذیر است از حالا اجرائی شود.
رئیسی اشاره کرد: هیچ نوع توقف و معطلی در رفع نگرانی ها و مشکلات مردم را مجاز نمی دانیم و مصمم هستیم از حالا برای عبور از مشکلات و ایجاد ثبات در سطح استان چاره اندیشی و اقدام گردد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه و جدی به مشکلات و معضلات مختلف استان خوزستان، اظهار داشت: امروز مردم مومن و انقلابی خوزستان بخاطر انباشت مشکلات مختلف در رنج و سختی قرار دارند و باید برای عبور از معضلات موجود و ایجاد ثبات در استان برنامه ریزی و اقدامات فوری و جدی صورت گیرد.
رئیس جمهور منتخب با اعلان اینکه در استان خوزستان، مشکلات و معضلات مختلفی وجود دارد و فقط مشکلی نیست که امروز ظهور و بروز پیدا کرده است، گفت: متاسفانه نسبت به خوزستان بی توجهی هایی صورت گرفته و چنانچه در طول این زمان توجه خاصی به استان شده بود، امروز شاهد انباشت مسائل و مشکلات در سطح استان نبودیم.
رئیسی با تاکید بر این که باید اهتمام ویژه ای در کشور نسبت به برطرف نمودن مسائل استان خوزستان داشت، اظهار داشت: چند استان داریم که باید به آنها توجه خاص داشت که خوزستان با اهمیت ترین آنست، در دولت سیزدهم بنا داریم مسائل و مشکلات آنرا با برنامه ریزی و تلاش ویژه ای مورد رسیدگی قرار دهیم و دغدغه و نگرانی مردم شریف این خطه را برطرف سازیم.
وی با تاکید بر این که باید با همکاری همه نهادها و مردم خوزستان تمامی مشکلات استان برطرف شود، گفت: اعتماد و اطمینان را به مردم استان می دهم که تمامی ظرفیت ها و نیروی انسانی کارآمد و باارزش استان مورد توجه جدی دولت خواهد بود.
رئیس جمهور منتخب اعتماد بین مردم و دولت را از ظرفیت های اجتناب ناپذیر و محوری دانست و اشاره کرد: هیچ نوع تبعیض و ناکارآمدی قابل قبول نیست و باید سازوکارهایی به کار بگیریم که تبعیض را از بین ببرد.
رئیسی تشکیل شورای راهبردی متشکل از شخصیت های حقیقی و حقوقی جهت بررسی وضعیت استان خوزستان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دیدگاه ها و راهکارهای این شورا برای رفع مشکلات مردم خوزستان مورد توجه دولت سیزدهم خواهد بود.
وی با تاکید بر این که هرگونه هزینه در خوزستان برای رفع مشکلات آب، فاضلاب و توسعه یافتگی و ایجاد اشتغال را سرمایه گذاری می داند، گفت: معتقدم قسمتی از ثروت موجود در استان خوزستان می تواند در ارتباط با رفع مشکلات استان مورد استفاده قرار بگیرد.
رئیس جمهور منتخب با اعلان اینکه مدیر عالی استان در استان هایی که شرایط خاص دارند در دولت مورد توجه خواهد بود، اظهار داشت: در استان هایی که مشکل خاص دارند، استانداران ویژه انتخاب خواهد شد تا با اختیارات ویژه بتوانند مسائل استان را در زمان های کوتاه با حضور در دولت مطرح و پیگیری کنند و رفع محرومیت در استان هایی مانند خوزستان، سیستان وبلوچستان در اولویت اقدامات همه دولتمردان خواهد بود.
رئیسی پیگیری و تحقق کامل طرح مقام معظم رهبری در ارتباط با استان خوزستان را ضروری دانست و اشاره کرد: بدون شک اگر این طرح در سطح استان تحقق یافته بود، امروز شاهد مشکلات فعلی در خوزستان نبودیم پس این طرح به طور یک بسته کامل مورد توجه جدی دولت خواهد بود.
وی با قدردانی از زحمات همه دستگاهها و نهادها برای رفع مشکلات استان خوزستان، اشاره کرد: بنای دولت بر این است که با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود و بهره مندی از نظرات همه دغدغه مندان، مسیر آبادانی و توسعه همه جانبه استان را پیگیری کند.
رئیس جمهور منتخب اشاره کرد: نباید کاری که امروز می توان انجام داد به فردا موکول گردد. چرا موضوع آب شیرین کن ها و اولویت در تخصیص بودجه برای بخش آب و برق استان در زمان خود انجام نشده است؟
رئیسی با اعلان اینکه دولت می خواهد با بهره گیری از تجربیات گذشته، گامی متفاوت بردارد، اظهار داشت: دولت این گام را با توکل به خدا و با بهره مندی از توانمندی های موجود در داخل کشور برمی دارد و معتقدیم باتوجه به ظرفیت های داخلی می توان خیلی از مشکلات را برطرف کرد.


منبع:

1400/04/31
23:03:41
0.0 / 5
782
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام