آصفری :

روحانی نتوانست چك برگشتی برجام را نقد كند

روحانی نتوانست چك برگشتی برجام را نقد كند

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها بسیار موثر است اما روحانی از این جهت ناراحت است که نتوانسته چک برجام را در آخرین فرصت کاری دولتش نقد کند.محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور در خصوص این که تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران در مجلس فرصت به نتیجه رساندن برجام را از دولت گرفت، گفت: مردم به این گفتمان رییس جمهور عادت کردند و وی همیشه اهتمام دارد که اشتباهات و تخلفات خود و دولتش را به گردن دیگران بیندازد.
وی متذکر شد: برای مثال، زمانی که با کمبود آب و قطعی برق مواجه می شویم، رییس جمهور بجای عذرخواهی و رفع مشکلات، می گوید مصرف مردم زیاد است که این مسئله تنها دلیل قطعی آب و برق و کمبود آن نیست و ناکارآمدی مسئولان اجرائی هم نقش زیادی دراین زمینه دارد.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در عرصه سیاست خارجی هم وضعیت همین است و روحانی مشکل عدم رفع تحریم ها را به گردن دیگران می اندازد، اشاره کرد: دولت روحانی تمام فرصت هشت ساله خودرا صرف مذاکره با غربی ها کرد و به نتیجه نرسید.
آصفری افزود: شش سال از انعقاد برجام گذشت و چک برگشتی برجام نقد نشد. سوال ما از رییس جمهور و افرادی که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران را مانع رفع تحریم ها می دانند، این است که چرا برجام، قبل از تصویب این قانون به نتیجه نرسید و تحریم ها لغو نشد؟
وی با اعلان اینکه این ادعای روحانی کاملاً غیرواقعی است و حقیقت ندارد، گفت: اگر مصوبه مجلس درباره اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران نبود، مطمئناً مذاکرات از سرگرفته نمی شد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این مصوبه مجلس موجب شد طرف غربی مجدداً پای میز مذاکره بیاید و حتی آنان حاضر شدند که بیش از هزار مورد از تحریم های ایران را بردارند اما مجلس نپذیرفت و تاکید ما این است که طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران، باید همه تحریم ها برداشته شود.
آصفری اشاره کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در مذاکرات بسیار مؤثر است اما روحانی از این جهت ناراحت است که نتوانسته چک برجام را در آخرین فرصت کاری دولتش نقد کند و اهتمام دارد که تقصیرات را به گردن دیگران بیاندازد.


منبع:

1400/04/30
11:30:18
0.0 / 5
891
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام