آمریكا:

زمان برگزاری دور آتی مذاكرات وین همچنان معلوم نیست

زمان برگزاری دور آتی مذاكرات وین همچنان معلوم نیست

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که زمان برگزاری دور آتی گفت وگوهای وین برسر احیای برجام مشخص نمی باشد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه در کنفرانسی خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری اظهار داشت: من امروز به روزرسانی جدیدی درمورد گفت وگوهای وین ندارم. ما روز گذشته در این خصوص صحبت کردیم. تاریخ دور هفتم مذاکرات همچنان اعلام نشده است. هیات ایرانی برای مشاوره در تهران است. آنها تا بدین لحظه به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا اطلاع نداده اند که کی برای دور بعدی مذاکرات آماده می شوند. ازاین رو تاریخ دور هفتم هنوز تعیین نشده است و ما در موقعیتی نیستیم که بخواهیم درباره زمان برگزاری آن گمانه زنی نماییم. ما همینطور درمورد فعالیتهای کنونی هیات ایرانی و فرآیند تصمیم گیری آنها گمانه زنی نخواهیم کرد.
وی افزود: همانطور که می دانید، نماینده ویژه رابرت مالی و تیمش به اینجا بازگشته اند. کارهای زیادی وجود دارد که مالی و تیمش باید خارج از مذاکرات وین انجام دهند، ازاین رو در وزارت خانه مشغول هستند. آنها وزیر خارجه و دیگر مقامات عالی رتبه را در جریان خلاصه گفت وگوها گذاشتند.
پرایس در پایان خاطرنشان کرد که مالی به کار خود ادامه خواهد داد تا ببیند که "آیا میتوان به پایبندی دوجانبه به برجام بازگشت یا نه".
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات در ماه های گذشته در جریان بوده است.
آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این حوزه رایزنی می کنند.1400/04/18
14:23:19
0.0 / 5
657
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام