رییسی:

منافع تهران دهلی نو تنها معیار تنظیم روابط دو كشور است

منافع تهران دهلی نو تنها معیار تنظیم روابط دو كشور است

رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: ثبات و پایداری روابط فیمابین ایران و هند بخصوص در زمینه اقتصادی در گرو تنظیم روابط، صرفاً با معیار منافع تهران-دهلی نو است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی پس از ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند، اظهار نمود: ثبات و پایداری روابط فیمابین، بخصوص در زمینه اقتصادی در گرو تنظیم روابط، صرفاً با معیار منافع تهران-دهلی نو است. امنیت جمعی هم با حضور کشورهای منطقه، همچون ایران و هند بعنوان دو بازیگر مهم منطقه ای و هم تعاملات گسترده اقتصادی از اولویت های مهم در روابط دو کشور است.
رئیسی همینطور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ثبات، امنیت و آرامش در افغانستان حمایت می کند.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود بیان نمود: امروز به اعتراف خود آمریکایی ها سیاست فشار حداکثری ضد ایران شکست خورده است و جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه خواهد داد.
سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند هم در این دیدار بعد از تسلیم پیام کتبی نارندرا مودی نخست وزیر هند، از آیت الله رئیسی برای به حضور پذیرفتن وی سپاسگزاری کرد.
جایشانکار اظهار داشت: برای ایران و هند بعنوان دو شریک منطقه ای بسیار نزدیک، حیاتی می باشد که در زمینه مقابله با چالش های مختلف با هم همکاری کنند.
وزیر خارجه هند ضمن اشاره به اینکه در شرایط کنونی وضعیت افغانستان بسیار جدی است، خاطرنشان کرد: همسایگان افغانستان برای حل مشکلات این کشور باید با هم همکاری کنند.
وی با بیان دعوت رسمی نخست وزیر هند از رئیسی برای سفر به این کشور بعنوان رئیس جمهور جدید ایران، عنوان کرد: آقای نخست وزیر در پیام خود ابراز اطمینان کرده اند که روابط قدرتمندانه ایران و هند با مدیریت شما به رشد و گسترش خود ادامه خواهد داد.1400/04/16
23:45:32
0.0 / 5
921
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام