نماینده شادگان:

۵ میلیون نخل در شادگان از بی آبی در معرض نابودی اند

۵ میلیون نخل در شادگان از بی آبی در معرض نابودی اند

به گزارش خبرگزاری نام خوزستان نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حدود ۴ تا ۵ میلیون نفر نخل در شادگان در معرض نابودی است اما آب به آنها نمی رسد.حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مشکل تأمین آب در شادگان اظهار نمود: هم اکنون با تنش آبی در کشور مواجه هستیم اما شادگان پیش از این هم در تأمین آب مشکلاتی داشته است.

وی اضافه کرد: در شادگان مناطقی همچون روستای منصوره، دهستان حسینی، دهستان جفال، دارخوین، بخش خنافره و شهر شادگان از نظر آب آشامیدنی و کشاورزی با مشکلات جدی مواجهند.

نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکلات شادگان در حد مصوبه از جانب مسؤلان پیگیری می شود اما این مصوبات اجرایی نمی شوند و ما نگران این مسئله هستیم. باید راهکاری پیدا شود که مسؤلان به تعهدات خود در برابر حل مشکلات شادگان عمل کنند.

ناصری نژاد ضمن اشاره به بحث تأمین برق و آب مورد نیاز بندر شادگان اضافه کرد: این مسئله از سال ۹۰ تابحال مطرح و در جلسات مختلف تعهداتی در این خصوص برگزار شده است اما همه این تعهدات روی زمین مانده و چیزی اجرایی نشده است.

وی اظهار داشت: مردم خسته شده اند چونکه علیرغم برگزاری جلسات برای حل مشکلات، شاهد هیچ خروجی ملموسی برای حل مشکلات مردم نیستیم.

نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بحث تأمین آب مورد نیاز نخیلات شادگان هم اضافه کرد: هیچ راهکاری برای بهره وری از آب و رساندن آب به نخیلات شادگان وجود ندارد.

ناصری نژاد اظهار داشت: برای تأمین آب، مردم را روی سرم می گذارم و برای آنها سینه چاک می دهم اما هیچ خبری در مورد تأمین آب و حل مشکلات نیست. حدود ۴ تا ۵ میلیون نفر نخل در شادگان در معرض نابودی است اما آب به آنها نمی رسد.

منبع:

1400/04/15
13:46:36
0.0 / 5
841
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام