جهانگیری در جلسه ستاد ملی زن و خانواده:

میزان تسهیلات مسكن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود

میزان تسهیلات مسكن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود

خبرگزاری نام: معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مبحث زنان و خانواده از مهم ترین و حساس ترین مسائل کشور است، اظهار داشت: باید میزان تسهیلات برای تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود.



به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده، در سخنانی، از مبحث زنان و خانواده بعنوان یکی از مهم ترین و حساس ترین مسائل کشور یاد کرد و اظهار داشت: آنچه کشور ما را نسبت به سایر کشورها متمایز می کند توجه به کانون خانواده است که خوشبختانه همواره مستحکم بوده و باید با برنامه ریزی ها و تدوین قوانین لازم از کانون مهم خانواده حراست شود.
معاون اول رئیس جمهور با ابراز خرسندی از این که لایحه منع خشونت ضد زنان در دولت به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، تصریح کرد: ستاد ملی زن و خانواده باید با مطالبه گری از دستگاههای اجرایی، تغییرات مثبتی در جهت بهبود وضعیت زنان و کاهش خشونت ضد آنان ایجاد نماید.
جهانگیری با یادآوری افزایش میزان وام ازدواج طی سالهای اخیر اضافه کرد: در سالهای گذشته مبلغ تسهیلات ازدواج برای هر نفر ۳ میلیون تومان بود ولی با پیگیری های انجام شده در سالهای اخیر، امروز زوج های جوان مبلغ هفتاد میلیون تا صد میلیون تومان تسهیلات ازدواج دریافت می کنند.
وی افزود: شاید تصور می شد که وقتی مبلغ تسهیلات ازدواج افزایش پیدا کند، تعداد تسهیلات اعطایی کاهش پیدا خواهد کرد، اما گزارش ها نشان داده است که تعداد قابل توجهی تسهیلات ازدواج به زوج های جوان پرداخت شده است.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر ستاد ملی زن و خانواده مصوبات و موضوعات مربوطه را از دستگاههای اجرایی پیگیری کند، دستگاه ها خویش را به پیگیری مسائل خانواده مکلف می دانند و از طرفی این فرصت برای آنها فراهم می شود که در زمان تدوین بودجه سالانه، منابع لازم برای اجرای مصوبات در ارتباط با زنان و خانواده را از سازمان برنامه و بودجه مطالبه کنند.
جهانگیری ضمن اشاره به مصوبه شورایعالی اداری در خصوص افزایش ۳۰ درصدی تعداد مدیران زن در دستگاههای اجرایی تا آخر برنامه ششم، اظهار داشت: خوشبختانه بعد از اجرای این مصوبه شاهد اتفاقات مثبت در این حوزه بودیم بگونه ای که دستگاههای اجرایی تلاش می کردند در انتصاب مبحث زنان بعنوان مدیران و معاونین عملکرد بهتری از یکدیگر داشته باشند.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به مبحث مطرح شده در جلسه در خصوص تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: باید تلاش نماییم میزان کمک ها و تسهیلات برای تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار هر چه بیشتر شود تا تعداد افراد زیر پوشش این طرح افزایش پیدا کرده و به عدالت اجتماعی نزدیک تر شود.
همچنین در این نشست که وزرای آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری، دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهور هم حضور داشتند، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گزارشی از پیشرفت اجرای مصوبات دو نشست قبلی ستاد ملی زن و خانواده عرضه کرد.
در این نشست همینطور تقسیم کار ملی دستگاه ها در مبحث ترویج، توسعه و نهادینه سازی سیاست های خانواده محور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک هفته و بعد از عرضه نظرات دستگاههای مرتبط به دبیرخانه ستاد، این مورد نهایی و تصویب شود.
در ادامه این جلسه مبحث بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار دهک های یک تا شش درآمدی عنوان شد و بعد از عرضه توضیحات معاون وزیر راه و شهرسازی، این مورد به تصویب رسید.


منبع:

1400/04/07
23:21:17
0.0 / 5
1112
تگهای خبر: آموزش , برنامه , حكم , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام