سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس مطرح كرد

كمیسیون كشاورزی میزان كوتاهی دستگاهها در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران را مشخص می كند

كمیسیون كشاورزی میزان كوتاهی دستگاهها در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران را مشخص می كند

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از قرائت گزارشی در مورد حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست آگاهی داد و اظهار داشت: در آینده نزدیک مسئولان ذی ربط را به کمیسیون دعوت می نماییم تا میزان کوتاهی هر دستگاه مسئول مشخص شود.


علیرضا عباسی در گفت و گو با ایسنا در مورد جلسه امروز(یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس اظهار نمود: در ابتدای جلسه سمیه رفیعی، رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گزارشی در مورد حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس خبرنگاران در ارومیه قرائت کرد. جزییات این اتفاق بررسی گردید و در آخر قرار بر این شد که این مساله از مسئولان ذی ربط مثل سازمان محیط زیست و نهادهای در رابطه با حمل و نقل پیگیری شود.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اعلان اینکه در جلسه امروز مهمانی از طرف نهادهای مسئول در حادثه واژگونی اتوبوس وجود نداشت، اظهار داشت: قرار بر این شد که در آینده نزدیک، افرادی به مجلس دعوت شوند تا میزان کوتاهی هر دستگاه مسئول سنجیده و به مردم اعلام گردد.
نماینده مردم کرج در مجلس در مورد دیگر موارد بررسی شده در جلسه کمیسیون امروز، اظهار نمود: مهم ترین مورد مطرح شده بحث کاداستر(حدنگاری) اراضی کشاورزی بود. رییس ثبت اسناد کشور در این نشست حضور داشت. یکی از اشکالات اصلی کشور ما مسئله سند زمینهای کشاورزی است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: کشاورزان در سراسر ایران به خاطر مشکلات سند زمین ها، نمی توانند وام بگیرند. مجبورند کارمندی را پیدا کنند تا ضامن آنها شود. هدف ما حل تعارضات مالکیت زمین هاست. قبل از هر چیز باید بدانیم که چه اشخاص حقیقی و حقوقی مدعی ماکلیت هستند.
عباسی همین طور با اعلان اینکه آمار و ارقام سنددار شدن زمینهای کشاورزی کشور نامناسب است، اظهار داشت: بگفته مقام مسئول دعوت شده، از ۲۰ میلیون هکتار اراضی کشاورزی، تنها ۲ میلیون سندار شده است. کمیسیون کشاورزی مجلس خواهان سنددار شدن زمینهای کشاورزی کشور است. ما به دنبال قانونی شدن سنددار شدن زمین ها هستیم.
منبع:

1400/04/07
13:34:53
0.0 / 5
831
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام