رئیسی در جمع مردم تبریز:

دست دلالان را قطع می نماییم

دست دلالان را قطع می نماییم

به گزارش خبرگزاری نام نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:: ما با نظارت بر زنجیره تأمین و تولید تا مصرف، دست دلالان را قطع خواهیم کرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در تجمع مردم شهر تبریز که در محل ورزشگاه تختی این شهر برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) و علی بن موسی الرضا (ع)، عنوان کرد: توفیقی است که در جمع صمیمانه شما جوانان عزیز و دختران و پسران آذربایجانی و مردمی عزیزی که در اینجا اجتماع کردید، حضور دارم.
وی اظهار داشت: سلام بر استان حماسه و شرف و غیرت، سلام بر آذربایجان ها، اردبیل، زنجان، همدان و همه آذری ها و ترک زبان ها در سرتاسر کشور. سلام بر شهدای بزرگوار خطه آذربایجان، سلام بر شهید مدنی و شهید قاضی طباطبایی و بزرگان علم و ادب و فرهنگ این خطه. سلام بر صائب و شهریار تبریزی و روحانیون مبارز و سلام بر همه سلحشوران و بزرگان و ستار خان و باقرخان. مردان غیور و زنان حماسه آفرین. درود بر شهدا و رزمندگان لشکر عاشورا و درود بر شهیدان باکری، فکوری و باقرزاده.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: فرمودند آذربایجان سر ایران است و باید از این ظرفیت خدادادی و نیروی انسانی متراکم در این منطقه و کشور بهره مند شد. تاریخ آذربایجان و تاریخ منطقه نشان از ادب، فرهنگ، علم و معرفت است.
رئیسی تصریح کرد: آنچه در قدیم الایام در این منطقه گذشته این نشان از آن دارد که فناوری و دانش بسیاری در این منطقه وجود داشته است، از قدیم آذربایجان بعنوان نگین تولید و صنعت ایران بوده است.
وی بیان نمود: صنایع قطعه سازی، ماشین سازی و تراکتورسازی، کفش، چرم از صنایع آذربایجان است. در سفری که به تبریز داشتم از وضعیت بازاریان غصه خوردم. متأسفانه با واردات صنعت چرم، تبریز گرفتار مشکل شده است. به برکت تولیدکنندگان و کارآفرینان وضعیت منطقه را تغییر خواهیم داد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: آنچه برای کشور رنج آور است، آن است که صدها طرح نیمه تمام در عرصه صنعت و تولیدی این استان معطل بماند و جوانان عزیز و تحصیل کردگان جویای کار باشند. رنج ما در این منطقه آن است که ظرفیتی معطل و جوان جویای کاری بیکار بماند.
رئیسی افزود: رونق تولید حق تمام منطقه و زنان و مردان آذربایجانی خواهد بود. تبریز دروازه صادرات بعنوان بزرگترین مرکز صادرات ایران خواهد شد. امروز سفره مردم و محرومین و مستضعفین و کسب و کار مردم صدمه دیده است.
وی اظهار داشت: این روا نیست که سفره خانواده های ما تنگ باشد. برای ایجاد تغییر و تحول تلاش خواهیم کرد. رهبری فرمودند با خصوصی سازی مشکلی نداریم، حتما دولت متصدی خوبی نیست. دولت شأن نظارت، هدایت و حمایت دارد اما دخالت نه.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه به کمک مردم ثبات را به بازار و اقتصاد برخواهیم گرداند، افزود: آذربایجانی ها قطب صنعت منطقه هستند. اگر خرید کالا و محصول کشاورز تضمین شود، محصول کشاورز در سطح منطقه نامدار خواهد شد. چرا کشاورزان ما در کارخانه تولیدی روستا خیالشان راحت نباشد؟
رئیسی بیان نمود: ما با نظارت بر زنجیره تأمین و تولید تا مصرف، دست دلالان را قطع خواهیم کرد. کشاورز باید به حق و دسترنج کشاورزی خود برسد و چند دلال نباید ابن وسط برای مردم مشکل ایجاد کنند. ارز ۴۲۰۰ تومانی کجا رفت؟ این بی توجهی ها و بی نظارتی ها باید خاتمه پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه با کمک شما و به لطف خدا به این ناهنجاری ها آخر خواهیم داد، اضافه کرد: خدمات استانی باید عادلانه شود. عزیزان و نمایندگان محترمی که در جلسه حضور دارید، بدانید که خدا می داند اگر هدفم اجرای عدالت در لایه های اجتماعی نباشد، هیچ رغبتی برای حضور در این جایگاه ندارم. آنچه مهم می باشد این که با دست توانمند شما بتوان کاری کرد. عدالت آموزشی، عدالت جنسیتی و عدالت در همه اوضاع باید تحقق یابد و جامعه طعم شیرین این مورد را احساس کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید با پدیده کمبود مسکن برخورد کرد. خرید مسکن زمانی آرزو بود اما امروز مستأجری آرزو شده است. بدانید این کارها همه امکان پذیر است و به لطف خدا صورت خواهد گرفت.
رئیسی با تکیه بر این که ما مسأله و حل مسأله را می دانیم، اظهار داشت: صنعت توریسم، جاذبه های بسیاری در این منطقه وجود دارد و برنامه داریم وضعیت گردشگری را سامان دهیم. ما با فساد، تبعیض و بی عدالتی مبارزه خواهیم کرد.
وی افزود: میراث گرانقدر آذربایجان شامل هنر و زبان باید صیانت شود و ما خویش را موظف به صیانت از فرهنگ آذربایجان می دانیم. ببینید جلوه های ادبیات آذربایجان در مناقب خاندان و ذکر ابا عبدالله الحسین و ابالفضل عباس چه کرده است. صفا، صمیمیت و عشق به خاندان در این زبان موج می زند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان نمود: ما سرباز این نظام و خدمتگزار شما هستیم. مردم عزیز ایران و رأی اولی های عزیز بیایید برای رأی خود تلاش کنید و پای صندوق رای حضور یابید و دولت مردمی را تشکیل دهید. انقلاب اسلامی می تواند هر مانعی را برطرف کند و به کمک شما همه موانع برطرف خواهد شد.
رئیسی اضافه کرد: شما همه در باشگاه بزرگ اصحاب «ما می توانیم» جای دارید. دولت مردمی رفع مشکل مردم و جوانان را در اولویت خود قرار خواهد داد.
وی تصریح کرد: عزیزان، اگر به هر علت ناامید شدید و حالتان گرفته شد، پای صندوق رأی بیایید و مشارکتی تکرار نشدنی را رقم بزنید و باور داشته باشید امید و اعتماد باز خواهد گشت و حضور افتخار آمیز شما می تواند گره گشا باشد. رئیسی بر حضور همه مردم در صحنه انتخابات تصریح کرد و اظهار داشت: من با تهمت و فحش، از میدان به در نمی روم و سرباز این میدان هستم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: به برکت نام شهید باکری و شهید سلیمانی باید مرد میدان بود و باید جای در اتاق در بسته بودن، میان مردم آمد.
رئیسی اظهار داشت: من نمی توانم ساکت بنشینم و ببینم کارخانه ماشین سازی غارت شده است. وقتی رهبری می فرمایند سال جاری سال تولید است، تمام دستگاه قضایی را بسیج کردیم دنبال رونق تولید و احیای واحدهای تولیدی بروند.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان عزیز و طلاب عزیز! کمک کنید انتخاباتی پرشور داشته باشیم و از فردای انتخابات با اتکای به خدا و اعتماد به نفس مسائل درون کشور را حل نماییم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در انتها از کادر درمان، پزشکان، معلمان، اهالی رسانه تشکر و قدردانی کرد.


منبع:

1400/03/26
22:42:05
0.0 / 5
1229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام