انتقاد ظریف از اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریكا

انتقاد ظریف از اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریكا

خبرگزاری نام: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از فریبكاری تازه آمریكا در تشدید تروریسم اقتصادی ضد مردم عادی ایران انتقاد نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف در حساب كاربری خود در توئیتر نوشت: «برخلاف ادعاهای فریبكارانه، مقررات جدید ایالات متحده، تروریسم اقتصادی ضد مردم عادی ایران را تشدید می كند. پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، پیشتر این توهم را بر زبان آورده است كه مردم ایران اگر می خواهند چیزی برای خوردن داشته باشند، باید در مقابل ایالات متحده تسلیم شوند. حالا، وزارت خزانه داری آمریكا، نه فقط غذا، بلكه واردات دارو توسط ما را هدف قرار داده است.»
وزارت خزانه داری آمریكا روز گذشته، با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه مكانیزم جدیدی برای تسهیل صادرات مواد غذایی و دارو به ایران بوجود آورده است. این وزارتخانه با تكرار ادعای تلاش های دولت این كشور برای منزوی كردن جمهوری اسلامی اعلام نمود كه از این طریق، راهی برای تضمین تداوم ارسال كمك های بشردوستانه به ایران بوجود آورده است.
به قول وزارت خزانه داری آمریكا، این مكانیزم به جامعه بین المللی كمك می نماید تا به دادوستد برای پشتیبانی از مردم ایران ادامه دهد؛ بدون آنكه سرمایه های مربوط به آن به دست دولت ایران بیفتد.
با این وجود خیلی از كارشناسانی كه سابقه همكاری با دولت های مختلف آمریكا در زمینه تحریم ایران را داشته اند، می گویند كه مكانیزم جدید معروف به «شفاف سازی» كه از جانب وزارت خزانه داری آمریكا برای ایران اعلام شد، بیشتر از آنكه در جهت تسهیل مبادلات بشردوستانه صادرات غذا و دارو به ایران باشد، بعنوان مكانیزمی برای جمع آوری اطلاعات برای دولت عمل خواهد نمود تا از این طریق بتواند زمینه را برای اعمال تحریم های جدیدتر فراهم آورد.
منبع:

1398/08/06
10:56:35
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام