ذوالنوری :

هزینه های انتخاباتی باید شفاف باشد

هزینه های انتخاباتی باید شفاف باشد

خبرگزاری نام: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: هزینه های انتخاباتی باید کاملاً شفاف و با حساب و کتاب باشد و کاندیداهای انتخابات مراقب باشند تا وامدار افراد و جناح ها نشوند.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه نحوه تامین هزینه های انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید شفاف شود، گفت: هدف، وسیله را توجیه نمی کند و کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید مواظب باشند تا برای رسیدن به هدف خود در انتخابات، مسیر خلاف و غلطی را انتخاب نکنند.
وی بیان کرد: گاهی اوقات افرادی رانت خوار و فرصت طلب دور کاندیداهای انتخابات جمع می شوند و برای آنان تبلیغات می کنند که هدفشان از این کار آنست که در صورتیکه نامزد انتخاباتی مورد نظرشان در انتخابات پیروز شود، از آنان امتیازگیری کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: کاندیداهای انتخابات باید مراقب باشند و بدانند که همیشه افرادی هستند که با فرصت طلبی و سوء استفاده به دنبال رسیدن به اهداف خودشان هستند و اگر هم کاری برای کاندیداهای انتخابات می کنند، فقط به این علت است که آنان را وامدار خودشان کنند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر کاندیداهای انتخابات وامدار فرد و یا جناحی شوند، در صورت پیروزی در انتخابات، بطور قطع نمی توانند از منافع ملی و حقوق ملت آزادانه دفاع کنند.
وی متذکر شد: معمولاً زمانی که درباره نحوه تامین هزینه های انتخاباتی نامزدها سوال پرسیده می شود، آنان می گویند که پویش و کمپین های مردمی این هزینه ها را تامین می کند در صورتیکه محور این پویش ها و کمپین ها هم ستادهای تبلیغاتی همین افراد است و از طرف افراد ثروتمند مدیریت می شود.
ذوالنوری افزود: البته حساب مردم عادی جهت راه اندازی پویش و کمپین مردمی برای نامزدهای انتخاباتی از این افراد متمول جداست. ما می بینیم که گاهی اوقات دانشجویان، دانش آموزان، روستاییان و یا کسبه محل که به دنبال امتیاز و هدف خاصی نیستند، با هزینه های خیلی کم برای نامزدهای انتخاباتی تبلیغات می کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در مقابل، کاملاً مشخص است که تعدادی از شرکت ها، کمپانی ها و سرمایه داران شاخص در صورت پشتیبانی از کاندیداهای انتخابات به دنبال منافع خودشان هستند. بر این اساس، نامزدها باید مراقب باشند و مردم هم باید حتما به مسئله هزینه های انتخاباتی توجه داشته باشند و آنرا رصد کنند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جای تأسف است که تعدادی از نامزدهای انتخاباتی هزینه های گزافی را صرف تبلیغات خود می کنند و کسانی که این چنین سخاوتمندانه از جیب خودشان و یا دیگران برای تبلیغات انتخاباتی هزینه می کنند، مشخص است که هدفشان خدمت به مردم نیست.
ذوالنوری با اعلان اینکه هزینه های انتخاباتی باید کاملاً شفاف و با حساب و کتاب باشد، اظهار داشت: در شرایطی که خیلی از مردم در وضعیت معیشتی بسیار بدی به سر می برند، اگر کسی به دنبال کار خیر است، بهتر است بجای آنکه میلیاردی برای نامزدهای انتخاباتی هزینه کند، به فکر کمک رسانی به فقرا باشد.


منبع:

1400/03/10
17:29:01
0.0 / 5
907
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام