ذوالنور:

ظریف در كمیسیون امنیت از ساحت ملت پوزش خواست

ظریف در كمیسیون امنیت از ساحت ملت پوزش خواست

خبرگزاری نام: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که وزیر امور خارجه با حضور در جلسه این کمیسیون برای توضیح درباره فایل صوتی منتشره وی از ساحت ملت عذرخواهی کرده است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام ذوالنور در جلسه علنی بامداد امروز سه شنبه و در تذکری مستند به ماده 75 بخشنامه داخلی مجلس در واکنش به اظهارات محمود احمدی بی غش اظهار داشت: من وظیفه خود می دانم که از حیثیت کمیسیون امنیت ملی دفاع کنم. اینکه ما جایگاه های قانونی را تضعیف نماییم و زیر سوال ببریم کار درستی نیست. روزی که آقای ظریف به کمیسیون امنیت ملی آمدند عزیزان اعتراض داشتند که نباید ایشان را راه می دادیم. تحقیق و تفحص در کمیسیون و در حضور آقای ظریف تصویب گردید. اینکه استیضاح در دستور کار قرار گیرد یا نه تشخیص هیات رئیسه است اما کمیسیون به وظیفه خود عمل کرده است. وزیر را احضار کرده و از او توضیح خواسته است.
وی ادامه داد: مجلس و کمیسیون ها باید وظیفه خودرا انجام دهند. اینکه ما وزیر را راه ندهیم پاک کردن صورت مسئله است. در غیر اینصورت چطور باید از ایشان توضیح بخواهیم و مواخذه شان نماییم. پس کمیسیون به وظیفه خود عمل کرده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی افزود: در آن جلسه علاوه بر اعضای کمیسیون نمایندگان دیگر هم شرکت کردند و حرف های خودرا زدند. احترام طرفین نیز حفظ شد و جواب هم شنیدند. البته نمایندگان از هیچ کدام از توضیحات وزیر قانع نشدند. موضع نمایندگان به قدری محکم بود که برخی می گفتند نگران سکته وزیر هستیم.
ذوالنور تصریح کرد نمایندگان از حق ملت، مظلومیت میدان و منافع ملی دفاع کردند و دغدغه های خودرا نسبت به این مساله مطرح نمودند و گفتند که تا آخر پای منافع ملت هستند و اجازه نمی دهند کلاه دیگری سر ملت برود، پس کمیسیون به وظیفه اش عمل کرده، ما وظیفه دفاع از منافع ملت را داریم، وزیر هم در مقابل منطق قاطع و محکم نمایندگان هم به اشتباه خود اقرار کرد و هم از ساحت ملت پوزش خواست.
او در آخر با اعلان اینکه کمیسیون ها باید به تکلیف خود عمل کنند از نمایندگان خواست حرمت ها را در چهارچوب قانون و شرع حفظ کنند.1400/02/21
13:58:53
0.0 / 5
903
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام