معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه عنوان كرد

سردار حق بین عصاره غیرت و شجاعت مردم گیلان و ایران

سردار حق بین عصاره غیرت و شجاعت مردم گیلان و ایران

از گیلان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، سردار حق بین را عصاره غیرت و شجاعت مردم گیلان و ایران دانست و خاطرنشان کرد: شهید حق بین زمانی به مجموعه سپاه پیوست که بیشتر از ۱۶ سال از عمرش مبارکش نگذشته بود.


سردار علی اکبر پورجمشیدیان در مراسم خاکسپاری پیکر سردار محمدعلی حق بین که در شهر لنگرود برگزار شد، انقلاب اسلامی را آرزوی دیرینه انبیا و اولیای الهی دانست و اظهار نمود: ائمه معصومین(ع) در طول تاریخ آرزو داشتند شرایطی فراهم گردد که بتوانند احکام اسلام و قرآن عزیز را در جامعه پیاده کنند، اما در طول صدها سال پس از حکومت امیرالمومنین(ع) باوجود مجاهدت ها و تلاش های امت اسلام این شرایط فراهم نشد و همواره طی این سال ها مستکبران و ظالمان روی کار بودند و چیزی جز ظلم و ستم بر مردم مظلوم روا نداشتند.
وی با اعلان اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت مجاهدت ها و فداکاری های بزرگمردی از تبار روحانیت و مرجعیت شیعه محقق شد، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) به پشتوانه ملت بزرگ ایران موفق شد انقلاب اسلامی را بعنوان آرزوی بزرگ امت اسلام محقق کند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران، ضمن اشاره به نقش آحاد مردم در پیروزی انقلاب شکوهمند و عظیم اسلامی، اضافه کرد: همه اقشار جامعه شامل فرهنگیان و دانشگاهیان و بازاریان و کشاورزان و زنان و مردان در پیروزی انقلاب نقش آفرین بودند، اما برخی از اقشار این ملت بزرگ سنگین ترین، مشکل ترین و پیچیده ترین مسئولیت ها را هم در تحقق انقلاب بر عهده گرفتند و هم پس از پیروزی انقلاب پیچیده ترین و سخت ترین مسئولیت ها و ماموریت ها را انجام دادند.
پورجمشیدیان، مجاهدت ها و جانفشانی های مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شامل ارتش و سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی را بر کسی پوشیده ندانست و اظهار داشت: پاسدارانی که از آغازین روزهای پیروزی انقلاب وارد عرصه دفاع از انقلاب و کشور و ملت شدند، با این نیت نیامدند که پست و مقام و مسئولیت و درجه و حقوق و اشتغال داشته باشند، بلکه با نیت خدمت به امام و انقلاب پا به میدان گذاشتند و همه هستی خودشان را در طبق اخلاص تقدیم ملت ایران کردند.
وی با اعلان اینکه پاسداران از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب مسئولیت انجام کارهای بر زمین مانده را بر عهده گرفتند تا مشکلات انقلاب و مردم را حل کنند، اظهار داشت: پاسداران از روزی که وارد مجموعه سپاه شدند این نیت را داشتند که تمام وجودشان را پای انقلاب بریزند و پس از یک عمر مجاهدت و فداکاری در راه انقلاب، با لباس سبز پاسداری و سربازی امام زمان(عج) از این دنیا بروند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، سردار حق بین را عصاره غیرت و شجاعت مردم گیلان و ایران دانست و خاطرنشان کرد: شهید حق بین زمانی به مجموعه سپاه پیوست که بیشتر از ۱۶ سال از عمرش مبارکش نگذشته بود. این سردار رشید اسلام حرکت نورانی خویش را در مقابله با دشمنان بعثی آغاز کرد و زندگی و تاریخ و خاطرات ایشان سراسر مجاهدت در راه خدا از پایین ترین مسئولیت ها بعنوان رزمنده و امدادگر تا طراحی عملیات های بزرگ و فرماندهی لشکر قدس است.
وی با اعلان اینکه سردار حق بین خیلی زود مراحل مختلف و پیچیده ترقی را در سلسله مراتب فرماندهی مجموعه سپاه از لشکر ۲۵ کربلا گرفته تا لشکر قهرمان ۱۶ قدس گذراند، اشاره کرد: ایشان در مسئولیت های مختلف نقش آفرین بوده و سال ها فداکاری و مجاهدت را در کارنامه نورانی خود دارد.
پورجمشیدیان، سردار حق بین را با وجود سن کم یکی از فرماندهان پرارزش مجموعه سپاه بخصوص در فرماندهی لشکر ۱۶ قدس گیلان دانست و افزود: این شهید بزرگوار می توانست پس از دوران دفاع مقدس به سراغ سایر مسئولیت ها بروند، اما حتی یک لحظه سلاح را بر زمین نگذاشت و مجاهدت در دیگر عرصه ها را شروع کرد.
وی ضمن اشاره به حضور سردار حق بین و لشکر قدس در منطقه شمال غرب و غرب کشور در اولین روزهای پس از پیروزی دفاع مقدس، اظهار داشت: فرماندهان و رزمندگان قهرمان لشکر قدس گیلان و تیپ میرزا کوچک خان با حضور در عرصه های نظامی و امنیتی برای مردم مناطق مرزی امنیت ایجاد کردند و مردم کردستان، سقز، بانه و سردشت به خوبی نسبت به این فداکاری ها و مجاهدت ها و رشادت ها واقف هستند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، ضمن اشاره به شرارت ضد انقلاب و نیروهای مسلح غیر قانونی در منطقه غرب و شمال غرب، خاطرنشان کرد: رزمندگان لشکر قدس در شرایطی وارد میدان شدند که دشمن به زور وارد خانه های مردم می شد و به آنان جسارت می کرد و با ترور افراد در روستاها و شهرهای مرزی امنیت را از بین می برد بنابراین رزمندگان ارتش و سپاه و نیروی انتظامی بخصوص لشکر قدس مسئولیت برقراری امنیت در منطقه کردستان و آذربایجان غربی را بر عهده گرفتند و امروز به صورت شبانه روز در مسیرهای اصلی و فرعی و مرزی و خاکی منطقه امنیت برقرار است.
وی رفع محرومیت در مناطق مرزی از راه سازندگی و راه اندازی خانه و جاده و پل و مسجد و مدرسه را از دیگر عرصه های مجاهدتی نیروهای سپاه دانست و افزود: حرکت در راه سازندگی و محرومیت زدایی به برکت امنیتی که این مردان بزرگ ایجاد کردند، محقق شده است.
پورجمشیدیان، ضمن اشاره به تداوم دشمنی های استکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران از راه راه اندازی گروه های تکفیری داعش و النصره در منطقه غرب آسیا، اشاره کرد: زمانی که تکفیری ها در عراق و سوریه ایجاد ناامنی کردند، حاج قاسم قهرمان ما از این سرزمین وارد عرصه شد و بزرگمردانی همچون سردار حق بین حاج قاسم را تنها نگذاشتند. در واقع لشکر قدس گیلان به فرماندهی سردار حق بین زمانی وارد جبهه مقاومت شد که همزمان مسئولیت برقراری امنیت در غرب کشور را بر عهده داشت.
وی از سردار حق بین بعنوان یک کارشناس ارشد و یک مستشار عالی نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یاد کرد که در کنار بسیجیان و فرماندهان ارتش سوریه قرار گرفت و اظهار داشت: این شهید بزرگوار نقش فعال و قابل ملاحظه ای در عملیات های موفق سال ۹۴ جبهه مقاومت بخصوص سلسله عملیات های محرم در جنوب حلب ایفا کرد.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، سردار حق بین را یکی از فرماندهان اصلی در طراحی عملیات های جبهه مقاومت دانست و اظهار داشت: سردار حق بین بعنوان کارشناسی مجرب وارد صحنه می شد و تجربیات بیشتر از ۳۰ سال مجاهدت خودش را در اختیار فرماندهان سوری و عراقی می گذاشت.
پورجمشیدیان، ضمن اشاره به ابراز محبت حاج قاسم نسبت به سردار حق بین، اضافه کرد: سردار حق بین فرمانده نام آور عملیات آزادسازی نبل و الزهراست که با جمعیت ۷۰ هزار نفری شیعه بیشتر از چهار سال در محاصره تکفیری ها بود. به تعبیر حاج قاسم سلیمانی، سردار حق بین بعنوان فرماندهی شجاع، مقتدر و خیبرشکن این قفل را باز کرد و عملیات بی نظیر جبهه مقاومت را رقم زد بنابراین به واسطه این شجاعت و رشادت و درایت انگشتر خودش را در دست سردار حق بین کرد و دستش را بوسید.
وی با اعلان اینکه سردار حق بین نشان فتح را از دستان مقام معظم رهبری دریافت کرد، خاطرنشان کرد: نشان فتح یکی از بی نظیرترین نشان های نظامی است که رهبر انقلاب به پاس سال ها شجاعت و قهرمانی آنرا به سردار حق بین اعطا و رضایت خودشان را که همانا رضایت حضرت ولی عصر(عج) است، اعلام نمودند بنابراین فرزندان این سرزمین راه سردار سلیمانی ها و حق بین ها را ادامه می دهند و پرچم عزت کشور را حفظ می کنند.1400/02/02
13:07:59
0.0 / 5
1104
تگهای خبر: زندان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام