روایتی كه نورنیوز مطرح كرد:

قبل از لطمه دیدن ساویز بالگرد ناشناس در اطراف كشتی گشت زنی كرده بود

قبل از لطمه دیدن ساویز بالگرد ناشناس در اطراف كشتی گشت زنی كرده بود

خبرگزاری نام: کشتی ایرانی ساویز سه شنبه هفدهم فروردین در دریای سرخ گرفتار سانحه شد. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته بود «کشتی تجاری ساویز در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر انفجاری که منشاء و شیوه شکل گیری آن در دست بررسی می باشد گرفتار لطمه جزئی شده است. نورنیوز با اشاره به اینکه این کشتی ˮمورد حمله قرار گرفته استˮ، جزئیاتی از آنرا منتشر نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، یکی از کارکنان این کشتی به نورنیوز گفته است: روز پیش از حادثه یک بالگرد ناشناس حدود ۱۰ دقیقه به گشت زنی در اطراف کشتی پرداخت. روز حادثه نیز حدود ۴ ساعت پس از حمله، از ساعت ۱۰ تا ۱۱ بامداد دو شناور تندرو ناشناس در نزدیکی کشتی گشت زنی کردند. کشتی غیرنظامی ساویز برای برقراری امنیت و مقابله با دزدان دریایی در دریای سرخ و خلیج عدن مستقر بود.
نیویورک تایمز روز چهارشنبه به نقل از مقام آمریکایی نوشت: رژیم صهیونیستی، آمریکا را از حمله به کشتی ساویز باخبر کرده است. «بنی گانتس» در واکنش به این گزارش اظهار داشت: تل آویو هرجا لازم باشد ورود و از منافع امنیتی خود حفاظت می کند.
این رسانه در ادامه نوشته است: «با فضاسازی رسانه ای اهتمام شد بدون ارائه هیچ سندی ضمن متهم کردن ایران به حمله به شناورهای اسرائیلی، این شرارت اقدامی تلافی جویانه توصیف شود. در صورت نقش داشتن بالگرد ناشناس در پشتیبانی از حمله به کشتی ایرانی ساویز، احتمال دست داشتن یک کشور دیگر در این رخداد وجود دارد.»
در ادامه‌ی این خبر، چند عکس از داخل این کشتی نیز انتشار یافته است:


منبع:

1400/01/20
12:18:16
0.0 / 5
1180
تگهای خبر: متهم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام