سعیدی:

علت شیوع بیماری كرونا در چابهار، ممنوع نشدن سفرهای نورورزی به این منطقه است

علت شیوع بیماری كرونا در چابهار، ممنوع نشدن سفرهای نورورزی به این منطقه است

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم چابهار در مجلس ضمن اشاره به شیوع بالای بیماری در منطقه چابهار، عدم اجرای پروتکلهای بهداشتی از جانب دولت و مردم را عامل افزایش شیوع بیماری دانست و انتقاداتی نسبت به امکانات بهداشتی و درمانی چابهار کرد.


معین الدین سعیدی در گفتگو با ایسنا در مورد وضعیت کرونا در چابهار اظهار داشت: شیوع بیماری در منطقه چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند بسیار زیاد شده است. قبل از نوروز در چندین مصاحبه مطبوعاتی نسبت به سفرهای نوروزی، باز بودن ورودی شهرها و عدم پایش کرونایی ابراز نگرانی کردم اما این اظهارات مسؤلان اجرایی را وادار به انجام اقدام عملیاتی نکرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه علت شیوع بالای بیماری، هجوم مسافران نورورزی به مناطق توریست پذیر چابهار است، اظهار داشت: وضعیت ما از روز پیش بدتر شده است. طبق آمارهای رسمی چندین مورد کرونای جهش یافته در چابهار دیده شده است و این در شرایطی است که خیلی از مردم در بستر بیماری و قرنطینه خانگی هستند و ابتلای آنها به صورت رسمی ثبت نشده است.
نماینده مردم چابهار در مجلس از کیفیت امکانات پزشکی و بهداشتی در چابهار انتقاد نمود و اظهار داشت: وقتی یک منطقه به یک مکان توریستی بدل می شود، حداقل امکانات بهداشتی و درمانی باید در آن منطقه مستقر شود. طی یک سال گذشته بارها تقاضا کرده ایم تا شاخصهای سلامت سیستان و بلوچستان و خصوصا چابهار ارتقا پیدا کند اما توجهی به این بخش نشده است.
سعیدی در انتها اظهار داشت: ما در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا هستیم اما خیلی از بیمارستان های ما بخش عفونی ندارد. ما به خاطر نزدیکی به پاکستان و مرز دریایی نیازمند امکانات مناسب بهداشتی و درمانی هستیم. در حوزه نیروی انسانی هم پایین ترین میزان پزشک و کادر درمانی نسبت به میزان بیماران را داریم. دانشگاه علوم پزشکی باید در چابهار تشکیل گردد. پرداخت و حقوق و مزایا هم باید بهتر شود و شرایطی مثل شرایط خاص آب و هوایی در نظر گرفته شود.1400/01/16
11:29:10
0.0 / 5
923
تگهای خبر: دولت , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام