پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم فروردین ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم فروردین ایسنا

پیشنهاد نایب رئیس مجلس درباره حذف سربازی اجباری/ اعتراض به استفاده از پلت فرم آمریکایی در نشست های مجازی اتحادیه بین المجالس/ بازدید رئیس قوه قضائیه از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز، دوم فروردین ماه ۱۴۰۰ مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


سربازی الزامی جمع شود
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، پیشنهاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره حذف سربازی الزامی در صدر اخبار پرمخاطب امروز قرار گرفت.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «باید ⁧‫سربازی اجباری‬⁩ جمع شده و نیروهای متخصص نظامی برای حراست از امنیت و اقتدار کشور استخدام شوند؛ وجود ۳ میلیون مشمول غایب نشان دهنده ناکارآمدی مدل فعلی است. ‏در شرایط جنگ اقتصادی باید از توان جوانان برای سازندگی و جهش تولید استفاده کنیم؛ نسل جوان سربازان خط مقدم این جنگ هستند.»
اعتراض نادری به استفاده از پلت فرم آمریکایی در نشست های مجازی اتحادیه بین المجالس
دومین خبر پربازدید، واکنش رئیس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی( IPU ) مجلس شورای اسلامی نسبت به استفاده از پلت فرم آمریکایی در برگزاری نشست های مجازی اتحادیه بین المجالس جهانی بود.
این اتحادیه با همکاری سازمان ملل متحد نشستی را با مبحث زنان برگزار می نماید که سال جاری این نشست به علت همه گیری کرونا به صورت مجازی و در روز سوم فروردین تشکیل خواهد شد. البته نمایندگان زن مجلس نمی توانند در این جلسه شرکت نمایند که دلیل آن استفاده از پلت فرم آمریکایی در آن با عنایت به تحریم های یکجانبه ضد جمهوری اسلامی ایران است.
بازدید رئیس قوه قضائیه از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون
بازدید رئیس قوه قضاییه از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی به منظور رفع موانع تولید و صادرات کشور و استفاده از ظرفیت های دستگاه قضائی در این راستا، در سفری از پیش اعلام نشده از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات گذرگاه مرزی دوغارون قرار گرفت.
کشور ما با سربلندی از جنگ تمام عیار اقتصادی خارج شد
سید علی موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم ضمن اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها‬⁩» از جانب مقام معظم رهبری اظهار داشت: سال قبل دشمن به شکست خود اعتراف کرد، سال ۱۳۹۹ سال جنگ تمام عیار اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بود که نظام اسلامی از این جنگ با سربلندی خارج شد.
بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در رسانه های خارجی
بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در سخنرانی شان به مناسبت شروع سال ۱۴۰۰ در رسانه های خارجی هم بازتاب گسترده ای داشت.
مقام معظم رهبری در بخشی از سخنانشان با اشاره به اینکه " قول آمریکایی ها معتبر نیست و آنها باید در عمل تحریم ها را بردارند" تاکید کردند: سپس جمهوری اسلامی آنرا راستی آزمایی می کند و به برجام بازمی گردد.
دیگر اخبار در رابطه با بیانات رهبری در آغار سال نو و نام گذاری سال ۱۴۰۰ را هم می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
پیشنهادات توییتری نمایندگان برای تحقق شعار سال
تولید، شاه کلید حل مشکلات امروز اقتصاد کشور است
تحقق شعار سال با مدیران جدید، تازه نفس و با انگیزه خواهد بود
وحدت گفتمانی‬⁩ حول شاخص ها بر ائتلاف سیاسی گروه ها و احزاب ارجحیت دارد
***
آیا بایدن در ارتباط با برجام منتظر انتخابات ایران است؟
تحلیل یک کارشناس ارشد مسائل بین الملل درباره تعلل بایدن در ارتباط با برجام با عنایت به نزدیک بودن انتخابات در ایران، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.
کوروش احمدی اظهار نمود: این احتمال وجود دارد که آمریکایی ها بر این تصور باشند که توافق با ایران در زمان دولت فعلی محاسنی دارد و در زمان دولت بعدی هم محاسنی داشته باشد، ولی در مجموع به نظر می آید که تیم بایدن در ارتباط با برجام حساب ویژه ای برای انتخابات ریاست جمهوری ایران باز نکرده است.
خروج از برجام نشان دهنده ناتوانی آمریکا در حصول توافق است
همینطور سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از اقدامات آمریکا درقبال برجام اظهار داشت که خروج واشنگتن از توافق هسته ای نشان دهنده ناتوانی کامل این کشور در حصول توافق با سایر کشورها است.
تسلیت بهرام قاسمی به دنبال درگذشت سفیر سابق فرانسه در تهران
خبر بعدی، توییت سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس به دنبال درگذشت سفیر اسبق فرانسه در ایران بود.
بهرام قاسمی با اشاره به اینکه فرانسوا نیکولو، سفیر اسبق پاریس در تهران دیپلماتی مجرب بود، اظهار داشت: خبر درگذشت آقای فرانسوا نیکولو تاسف بار و غیرقابل باور بود. او شخصی فرهیخته، انسانی منصف و واقع گرا و محققی آگاه و علاقه مند به فرهنگ و تاریخ ایران بود. آقای نیکولو دیپلماتی مجرب بود و طی سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ سفیر فرانسه در ایران بود.
پیشنهادات کمالی برای بهبود مشکلات در سال ۱۴۰۰
اظهارات دبیر کل حزب اسلامی کار درباره انتظاراتش از سال ۱۴۰۰ هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
حسین کمالی اظهار نمود: مهم ترین انتظارما از ۱۴۰۰ در دو حوزه سیاست خارجی واقتصاد معنا پیدا می کند. منظورم این است که مشکلات بین المللی و مشکلات اقتصادی کشور به صورت ریشه ای و نه مقطعی حل و فصل شود.
وی افزود: حل مشکلات کشور در ۱۴۰۰ از راه روابط خارجی و تغییر مدیریت اقتصادی امکان پذیر است.
مجلس یازدهم با عنایت به شرایط عملکرد قابل قبولی داشته است
تحلیل کمال حسین پور در ارتباط با عملکرد مجلس یازدهم در طول ۱۰ ماه گذشته از دیگر اخبار پربازدید بود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملکرد مجلس در طول این ۱۰ ماه بی نقص نبود اما باتوجه به شرایط ما تمام توان خویش را برای بهبود وضعیت به کار بستیم.
وی ادامه داد: علیرغم همه مشکلاتی که مجلس یازدهم از زمان شروع به کار خود با آنها روبه رو بود میتوان نمره قابل قبولی به عملکرد مجلس در طول این چند ماه داد.
منبع:

1400/01/02
18:24:15
0.0 / 5
1211
تگهای خبر: دولت , قاضی , قوه قضاییه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام