فرشادان خبر داد:

ثبت نام ۱۰۷۰نفر كاندید انتخابات شورای شهر در استان كردستان

ثبت نام ۱۰۷۰نفر كاندید انتخابات شورای شهر در استان كردستان

به گزارش خبرگزاری نام کردستان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران از ثبت نام 1070نفر کاندیدای شورای شهر در استان کردستان آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد 120نفر از بانوان استان هستند.


سید مهدی فرشادان امروز چهارشنبه (۲۷اسفند) در نشست با اصحاب رسانه استان کردستان اظهار نمود: خبرنگاران آینه تمام قد و منعکس کننده بی عیب و نقص مشکلات جامعه هستند که باید با همراهی و حمایت خود به توسعه استان کردستان و برقراری دموکراسی در جامعه کمک کنند.
وی با تاکید بر اینکه توسعه کردستان باید محور اصلی همه اقشار مختلف باشد اضافه کرد: انتقاد سازنده که با دقت و ظرافت رسانه ای منتقل می شود به حل سریعتر مشکلات کمک می نماید.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس عنوان کرد: در کمیسیون تلفیق مجلس اتفاقات کم نظیری برای استان رقم خورده است، و ۳۲هزار میلیارد ریال برای اشتغال اختصاص یافته که مدیران باید برای جذب آن تلاش کنند.
وی میزان بودجه کشور را بطور تقریبی دو میلیون و ۵۰۰ هزار میلیارد اعلام و بیان کرد: از این مقدار ۱۰۰۰میلیارد ریال به استان کردستان اختصاص یافته است.
فرشادان رتبه کردستان را در تخصیص اعتبارات امسال سوم اعلام نمود و افزود: بودجه محرومیت زدایی همچون مواردی است که امسال به بودجه استانی کردستان اضافه شده است.
وی اضافه کرد: زمانی اختصاص این بودجه به استان باارزش است که کل اعتبارات یکجا به استان اضافه شود و بتواند به توسعه استان کمک نماید.
نماینده مردم کردستان اعلام نمود: ۲۶۰۰میلیارد تومان سال آینده به بودجه کردستان اختصاص می یابد.
وی با اشاره به اینکه جاده های استان کردستان به قتلگاه تبدیل گشته است، عنوان کرد: ۳۶۰کیلومتر از کریدور شمال غرب در استان است اما تا کنون فقط ۱۵۰ کیلومتر راه اندازی شده است و بطور کلی راه ها و جاده های کردستان نیازمند اعتبارات بیشتری است.
وی افزود: در حوزه راه تزریق بودجه می تواند پیشرفت های زیادی به همراه داشته باشد در حوزه راه آهن که از امیدهای مردم استان برای توسعه است اقدامات خوبی صورت گرفته است.
فرشادان بیان کرد: برقی کردن راه آهن تهران همدان سنندج از پیشنهادات مطرح شده این پروژه است که برای تحقق آن ردیف بودجه را تغییر داده و اصلاح کرده ایم.
وی از ادامه این راه آهن تا مرز باشماق آگاهی داد و اظهار داشت: ردیف بودجه این پروژه نیز به مجلس پیشنهاد داده می شود و تحقق آن به توسعه ترانزیت استان و رفاه مردم کمک می نماید.
فرشادان با اشاره به پتانسیل بالای استان کردستان در حوزه آب عنوان کرد: تخصیص آب در استان کردستان برای نخستین بار از ۱۷۰۰۰هکتار به ۹۶هزار هکتار رسیده است.
وی افزود: در حوزه آب آشامیدنی سنندج نیز ۱۰۰میلیارد تومان برای سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه در بودجه سال ۱۴۰۰ اختصاص یافته است.
نماینده مردم کردستان در مجلس اعلام نمود: تلاش و ایثار حوزه بهداشت و درمان با وجود کمبودها و سوئ مدیریت هایی که وجود دارد ستودنی است.
وی از مشاهده تخلفات زیادی در حوزه نظارت نمایندگان مجلس استان در بعضی از دستگاه های اجرائی آگاهی داد و اضافه کرد: در حوزه دارویی و پزشکی مشکلاتی وجود دارد که در حال پیگیری است و در صورت اثبات شدن، رسانه ای خواهد شد.
وی از راه اندازی دانشکده داروسازی در استان و اختصاص بودجه برای این پروژه آگاهی داد و اظهار داشت: با راه اندازی این پروژه زمینه تحصیلات برای جوانان در استان فراهم می شود.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران اضافه کرد: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر در استان کردستان توسط نمایندگان مجلس تشکیل می شود که این مهم در استان وارد فرآیند اجرا شده است.
وی از ثبت نام ۱۰۷۰نفر کاندیدای شورای شهر در استان کردستان آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد۸۷ نفر در دیواندره، ۶۵ نفر در کامیاران، ۱۱۶نفر در قروه، ۸۳ نفر در بانه، ۱۲۴ نفر در سقز، ۱۶۷ نفر در بیجار، ۳۳ نفر در دهگلان و ۲۱۲ نفر در سنندج شرکت کرده اند.
فرشادان اعلام نمود: از این تعداد ۱۲۰نفر خانم و ما باقی آقایان هستند.
وی یاد آور شد: همه باهم باید تلاش نماییم که انتخابات پرشوری اجرا شود و افرادی دلسوز و پای کار را برای استان انتخاب نماییم.
در حال تکمیل شدن است...منبع:

1399/12/27
19:09:49
0.0 / 5
892
تگهای خبر: پروژه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام