آیت الله سعیدی:

بیشترین سود آشفتگی بازار نصیب دلالان می شود

بیشترین سود آشفتگی بازار نصیب دلالان می شود

قم خطیب نماز جمعه قم اظهار داشت: باتوجه به اینکه تعدادی از این مفسدان اقتصادی امراض سیاسی دارند مبارزه با آنها حساس تر است؛ برای اینکه آنها به دنبال ناکارامد نشان دادن نظام و ناراضی کردن مردم از نظام هستند.


آیت الله محمد سعیدی، در خطبه اول نماز جمعه این هفته قم، عنوان کرد: از امام حسن عسگری(ع) نقل شده است که از گناهانی که آمرزیده نمی گردد گناهی است که آنقدر در نظر شخص گنهکار کوچک بیاید که بگوید کاش خدا بجز این گناه به گناهی دیگر مرا مجازات نکند.
وی در ارتباط با جریان شناسی عهد رسول خدا(ص) باتوجه به تفسیر آیه ۳۲ سوره توبه بیان کرد: خدا درباره کوشش های مذبوحانه کفار می فرماید که این ها می خواهند با دهان خود نور خدا را خاموش کنند.
وی در ارتباط با پیام های این آیه اظهار نمود: استفاده از فعل مضارع دراین آیه نشان میدهد که این دین ستیزی دشمنان دائمی است و دین، احکام ومعارف الهی نور هستند و نور نیز سرچشمه حیات است همین طور هرچند ابزار و روش های کفار متفاوت است؛ اما هدف آنها که خاموش ساختن فروغ دین خدا است مشتر ک هستند.
نماینده ولی فقیه درقم افزود: قرآن همه تلاش ها برای مبارزه با دین خدا را مثل آب دهان انسان جاهل به سمت خورشید برای خاموش کردن آن می داند و بیشترین تلاش دشمنان برای براندازی دین و نور خدا بوسیله تبلیغات بی امان و سخنان شبهه افکن است همین طور ندای اسلام از سمت پیامبر(ص) نور است وتداوم آن به شکل امامت اتمام نور است.
وی ادامه داد: خدا به طرفداران حق وعده پیروزی داده است و فروغ و درخشش دین خودرا نه فقط از شر این دین ستیزان حفظ می نماید بلکه گسترش هم می دهد همین طور اسلام همیشه در معرض کینه و دشمنی یهود و نصارا بوده است.
آیت الله سعیدی در خطبه دوم دررابطه با گرانی ها و آشفتگی بازار که در این ایام بیشتر نمود پیدا کرده است، عنوان کرد: بیشترین سود از این آشفتگی را دلالان می برند که بزرگترین چالش کشور نیز هستند و سران سه قوه باید با توان و اختیارات قانونی که دارند به سهم خود جلوی این زیاده خواهی دلالان و محتکرین را بگیرند.
وی بابیان اینکه مردم انتظار دارند ضمن شناسایی دانه درشت های این عرصه، چنان درسی به آنها داده شود که موجب عبرت سایرین شود، افزود: این مقابله باید با دانه درشت ها باشد و برخورد های مقطعی و فصلی نیز اثری ندارد همین طور غفلت سازمان های نظاراتی سبب شده برخی دلالان کنترل بازار را در دست بگیرند؛ بنابرین دستگاه های نظارتی باید به صورت مستمر و در بطن جامعه و نه در پشت میز به وظیفه خود عمل کنند.
آیت الله سعیدی اضافه کرد: باتوجه به اینکه تعدادی از این مفسدان اقتصادی امراض سیاسی دارند مبارزه با آنها حساس تر است؛ برای اینکه آنها به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و ناراضی کردن مردم از نظام هستند.
وی خطاب به مسئولین اظهار داشت: مسئولان نظام که غیرت ملی، انقلابی و دینی دارید در مقابل این مفسدان بیگانه پرست قاطعانه بایستید و اجازه خیانت به آنها ندهید و از مردم دربرابر این مفسدان اقتصادی دفاع کنید که این مطالبه حضرت علی(ع) است.
وی با اعلان اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در روز مبعث به دو عنصر بصیرت و صبر تاکید نمودند، اظهارکرد: هرگاه این دو عنصر در جامعه وجود داشته باشد دشمن نمی تواند کاری انجام دهد و به جهت اینکه این دو عنصر در جامعه حفظ شود مردم باید یکدیگر را به صبر و بصیرت سفارش کنند.
وی بیان کرد: دشمنان در جنگ نرم دو هدف عمده قطع زنجیره تواصی به حق و وارونه نشان دادن حق را دنبال می کنند و جوانان افسران این جنگ نرم هستند و فضای مجازی همچون عرصه هایی است که باید جوانان در آن حضور پیدا کنند.1399/12/22
20:37:48
0.0 / 5
864
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام