قالیباف:

قیمت مرغ هیچگاه نباید از حدود 11هزار تومان فراتر می رفت

قیمت مرغ هیچگاه نباید از حدود 11هزار تومان فراتر می رفت

به گزارش خبرگزاری نام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجاهد ماندن و انقلابی ماندن کار بسیار سختی است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف امروز در مراسم یادواره شهدای بدر و خیبر که در مجتمع آیه ها برگزار شد، ضمن تبریک عید مبعث و اعیاد پیش رو و تاکید بر ضرورت استفاده معنوی از این ایام، بیان نمود: تک تک شما عزیزان با تمام وجودتان حس کردید که مجاهد بودن و انقلابی بودن و انقلابی ماندن و دفاع از اسلام بسیار کار سختی است و این یک امر طبیعی برای مومنین است، یک حقیقت است چونکه این سنت الهی است.
رییس مجلس با تکیه بر اینکه در دستگاه خدا و در سنن الهی، این سختی ها هستند که صف بین مومنین و کفار را از هم جدا می کنند، اضافه کرد: ما امروز به یاد همه شهدا و به بهانه عملیات بدر و خیبر کنار هم قرار گرفتیم، دفاع مقدس به تعبیر شهید چمران فرق بین مرد و نامرد و جنگ را مشخص می کند. آنانی که در اوج دفاع مقدس به دنبال آسایش رفتند و آنانی که در میدان جنگ ایستادند. ما در دوران جنگ، نترسیدیم و شهدا به ما درس دادند که نباید وا داد و رها کرد. ما امام(ره) را تنها نگذاشتیم و مسیر شهدا را رها نکردیم. هیچگاه در ما تردید به وجود نیامد و به وعده خدا و رسولش و شهدا ایمان داشتیم.
قالیباف تصریح کرد: ما روزی که قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفتیم، باز هم شجاعانه در میدان جنگ چند ماه جنگیدیم و امروز هم انقلاب اسلامی ایستاده است و هژمونی آمریکا را شکسته است و دیگر نامی از حزب بعث و دیگر افراد سلطه گر نیست، اما نام امام(ره) و شهدای ما همچنان پا بر جاست. امروز به جای اینکه اسرائیل در مرزهای ما باشد، رزمندگان ما در جولان، در چند کیلومتری رژیم اشغالگر صهیونیستی هستند. این عظمت انقلاب است.
وی تصریح کرد: من به نسل جوان و رزمندگان می گویم که بدانید بی رنج، گنج میسر نمی گردد. فکر نکنید انقلاب تاکنون راحت پیش رفته است، خیر. بسیار برای آن سعی شده و خون دل خورده شده است. افراد بسیاری همه چیز خویش را برای حفظ انقلاب دادند و امروز هم ما در عرصه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هم فرهنگی که مبتنی بر سنن الهی و مردم باوری باشد، نیاز داریم.
وی با اشاره به اینکه دلیل مشکلات کشور ما کسانی هستند که در کشور مدیریت می کنند و به سنن الهی باور ندارند، افزود: ما در این مراسم افرادی از همسنگران شهدا داریم و از روزهای جنگ خاطره دارند و خاطرشان هست که تفکری که بنی صدر بر جنگ حاکم کرده بود، مبتنی بر سنن الهی نبود. در آن زمان مردم حق ورود به جنگ نداشتند.
رییس مجلس شوراس اسلامی افزود: امروز در اقتصاد ما هم چنین تفکری حاکم است و به جای اینکه از نیروهای داخلی استفاده نماییم و آثار تحریم ها را کم نماییم، به دشمن التماس می نماییم. ما در مکتب قران، اهل صلح و گفت گو هستیم، اما همین فرهنگ قرآن به ما آموخته است که در مقابل ظالم بایستیم و از مظلوم دفاع نماییم. خداوند در پیشرفت و پسرفت، همه چیز را به دست خود ما سپرده است و ما سرنوشت خویش را رقم می زنیم. طبق تجربه دفاع مقدس، وقتی ما مبتنی بر سنن الهی حرکت نماییم، به سادگی می توانیم به اهداف خود برسیم.
قالیباف با تکیه بر اینکه سنن الهی تبدیل و تحویل نمی شوند و امروز هم پا برجا هستند، اظهار داشت: ما امروز نیازمند به یک معجزه اجتماعی هستیم. در معجزه اجتماعی، همه ملت باید با هم حرکت کنند. انقلاب اسلامی هم یک معجزه اسلامی و مبتنی بر سنن اسلامی بود. امروز ما به چنین معجزه ای در داخل کشور نیاز داریم.
وی خاطرنشان کرد: من بعنوان یک فرد آگاه به شما عرض می کنم که اگر ما به درستی مدیریت نماییم و مبتنی بر سنن الهی حرکت نماییم، مشکلات اقتصادی ما قابل حل خواهند بود. ما همه باید در میدان باشیم. آیا امروز در حوزه اقتصاد، ما مسئولین هم زیر آتش ناهنجاری های اقتصادی هستیم؟ خیر نیستیم. در صورتی که در دوران جنگ، فرماندهان هم در زیر آتش جنگ بودند.
رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلاتی که مردم در حوزه تأمین مرغ دارند، اظهار داشت: تا ۲۷ مهرماه به اندازه ۴.۲ میلیارد دلار در حوزه نهاده های کشاورزی، پول تخصیص و پرداخت شده است و با این پول، قیمت مرغ هیچگاه نباید از حدود ۱۱ هزار تومان فراتر می رفت. پس مشکل ما پول نیست، بلکه ناکارامدی و ایده هایی است که به دنبال حل اساسی مشکلات نیستند.
قالیباف بیان نمود: امکان دارد ما و دولت در مواضع سیاسی تفاوت داشته باشیم، اما بارها گفته ایم ما در حوزه حل مشکلات مردم به تفاوت نگرش های سیاسی کاری نداریم و برای حل این مشکلات به دولت کمک می نماییم و وظیفه ما حل مشکلات مردم است. ما باید هم برای رفع تحریم و هم برای خنثی سازی اثرات تحریم ها تلاش نماییم و این ها باید به دست جوانان صورت گیرد. البته که پیشکسوتان هم باید در این خصوص کمک کنند.
وی تصریح کرد: من با اطمینان می گویم که ما در یک نقطه حساس انقلاب اسلامی قرار گرفتیم و باید با هم تلاش نماییم که راه امام و شهدا را ادامه دهیم و با همان فرهنگی که انقلاب را رقم زدیم، هم اکنون هم مشکلات کشور را حل نماییم که این هم مبتنی بر باور به سنن الهی و ایمان به مردم است. تمام موفقیت های جمهوری اسلامی، وقتی صورت گرفت که جوانان و مردم در صحنه بودند.
منبع:

1399/12/22
13:08:23
0.0 / 5
835
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام