با مهر مطرح شد؛

جهش حقوق نیروهای قراردادی با حذف شركت های واسطه

جهش حقوق نیروهای قراردادی با حذف شركت های واسطه

به گزارش خبرگزاری نام نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به ارائه پیشنهادی برای موظف کردن دولت به حذف شرکت های واسطه، اظهار داشت: در صورت قبول این پیشنهاد شاهد جهش حقوق نیروهای قراردادی خواهیم بود.جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارائه طرح پیشنهادی اصلاح تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار نمود: این تبصره مربوط به تعیین تکلیف و تصمیم گیری درباره حقوق و دست مزدهای کارکنان دولت می باشد.
وی با اعلان اینکه این پیشنهاد از طرف بنده امروز در صحن مجلس مطرح و انتظار می رود از طرف نمایندگان با استقبال همراه شود، اضافه کرد: در این پیشنهاد دولت موظف است شرکت های واسطه را حذف کرده تا همه افرادی که در دستگاه های دولتی کار می کنند مستقیماً از دستگاه مربوطه حقوق دریافت نمایند.
کوچکی نژاد افزود: هم اکنون افرادی که به صورت قراردادی در دستگاه های دولتی و سازمان ها مشغول به فعالیت هستند بیش از ۳۰ درصد حقوق آن توسط شرکت های واسطه برداشت و تنها ۷۰ درصد آن به آنها پرداخت می شود.
وی با تاکید بر اینکه در صورت حذف شرکت های واسط بطور قطع شاهد جهش حقوقی خوبی برای این افراد خواهیم بود، افزود: هم اکنون بیش از ۷۰۰ هزار نیروی قراردادی و شرکتی در دستگاه های دولتی و سازمان ها مشغول به فعالیت هستند.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس بها اشاره به تأخیر در پرداخت حقوق این افراد، اضافه کرد: زمانی که دستگاهها و سازمان منابع مالی ندارد حقوق کارمندان رسمی خودرا پرداخت کرده در صورت وجود منابع مالی به پرداخت حقوق این افراد می پردازند اما بر طبق این طرح این سازمان ها موظف شدند که حقوق این افراد را نیز همانند کارکنان رسمی خود در موعد مقرر و ماهانه و منظم پرداخت کنند.
وی با اعلان اینکه این پیشنهاد امروز در مجلس مطرح خواهد شد، افزود: امروز تلاش می نماییم که در سه شیفت این مساله در مجلس مطرح و تعیین تکلیف نهایی نماییم.


منبع:

1399/12/16
14:07:29
0.0 / 5
835
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام