سرلشكر سلامی:

بسیج مروج باورها، معرف ارزش هاو جلوه ی ظهور درخشان فضائل الهی است

بسیج مروج باورها، معرف ارزش هاو جلوه ی ظهور درخشان فضائل الهی است

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: بسیج از نقطه نظر فلسفه حیات، مروج باورها، معرف ارزش ها و جلوه ی ظهور درخشان فضائل الهی اسلام در کالبد بشر است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران عصر امروز در مراسم معارفه جانشین و معاون هماهنگ کننده جدید سازمان بسیج مستضعفین که در سالن شهید فهمیده انجام شد طی سخنانی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی بعثت مجدد و طلوع خورشید اسلام است.
وی با اعلان اینکه نجات بشریت از اسارت در میدان برده داری مدرن عالم از آرمان های انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: حقیقت انقلاب اسلامی حشری مجدد برای انسان ها است تا از گورستان غفلت و بردگی به پا خیزند.
فرمانده کل سپاه پاسدارن با اعلان اینکه انقلاب ما انفجار نور بود، اشاره کرد: هرگاه خورشید طلوع کند کافران آرایش می گیرند تا نور خدا را خاموش کنند، اما خداوند جلال و جمال خودرا کامل می کند و نورش را به تمامی جلوه گر می کند.
سرلشکر سلامی با اشاره به برافروخته شدن پرچم بیداری در جهان، مطرح کرد: انقلاب ما انقلاب آگاهی بود و بشریت را بیدار کرد و دیگر تکرار این بیداری در جهان قابل مهار نیست.

وی با اشاره به تأثیر انقلاب بر مقاطع تاریخی آینده و گسترش جغرافیای اسلام، افزود: عناصر تشکیل دهنده اسلام عالمگیر خواهد شد و این بر جبین انقلاب ما مکتوب است که ما غروب قدرت ها را خواهیم دید.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اعلان اینکه آنان که تا چند دهه پیش زوال ناپذیر جلوه می کردند، امروز شاهد مرگ منطق خود هستند، اضافه کرد: شکست اصلی دشمنان ما شکست منطق و باور آنها است.
سردار سلامی با اشاره به اینکه اگر جامعه ای در نظام باورهای خود بشکند، شکست می خورد، گفت: جوامع اسلامی در راه احیای ارزش های عدالت، کرامت، معنویت و اخلاق هستند.
فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: رد و بدل شدن آتش ها تعیین کننده نیست.
وی اضافه کرد: حصر اقتصادی برای ما شکست نمی آفریند و در نگرش و جهان بینی اسلام عظمت در روح و مدلول و باور نهفته است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اعلان اینکه هر گاه بتوانیم اعتقاد الهی را در باورها بنشانیم شکست نخواهیم خورد، اشاره کرد: ۵ آذر خداوند بسیج را خلق کرد و توسط جرقه آن در اندیشه امام خمینی (ره) این نهال زیبا در قلب مردم رشد و نمو پیدا کرد و به درخت تنومند، قوی و محکمی تبدیل شد.
بسیج از نقطه نظر فلسفه حیات، مروج باورها، معرف ارزش ها و جلوه ی ظهور درخشان فضائل الهی اسلام در کالبد بشر است.
سرلشکر سلامی با اشاره به کوشش های همه جانبه دشمن برای ضربه زدن به ملت ایران افزود: دشمن از هر جهتی همچون اقتصاد، فرهنگ و ترور حمله کرد، راه ها به رویش بسته شد و بعد از برخورد به در بسته تجربه جدید خودرا اجرا کرد اما بازهم شکست خورد.
وی با اعلان اینکه راز اصلی این شکست ها برای دشمن در نافهمی و نا شناختگی او از عناصر اصلی قدرت مقابلش است، گفت: دشمن قادر به اندازه گیری معیارهای قدرت معنوی نیست و با ابزارهای مادی به جنگ معنویات، باورها و ارزش های یک ملت آمده است.
فرمانده سپاه پاسداران با اعلان اینکه عدم تقارن در این جنگ در ماهیت و هویت و منطق قدرت است، اشاره کرد: هیچ گاه دشمن با ابزارهای مادی نمی تواند با قدرت انقلاب روبرو شود.
سردار سلامی با اشاره به اینکه سرنوشت دشمن تا ابد شکست است، تصریح کرد: شکست وقتی اتفاق می افتد که باورها و ارزش ها تغییر کند و اعتمادها فرو ریزد.
وی با اعلان اینکه دشمن این واقعیت را دریافته که راز اصلی شکست هایش اتصال اسلام، ولایت و مردم است، اضافه کرد: وقتی این سه عنصر باهم ترکیب شوند، یک قدرت شکست ناپذیر می سازند.
سردار سلامی با یاد آوری اینکه بسیج خودش میدان جنگ و عنصر اصلی پیکار و نبرد است، اشاره کرد: اگر می خواهیم انقلاب مان همچنان شاداب پیش رود باید این عنصر را زنده و در میدان و پرنفس نگه داریم.

وی با اشاره به کمرنگ شدن انسانیت با پیشرفت مدرنیته در تفکر غربی، اضافه کرد: هیچ گاه پیشرفت های فنی نمی توانند جایگزین نقش انسان در تعالی بخشی و رشد جامعه شوند.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اعلان اینکه آیات قرآن برای همه ی عصرهاست، اذعان داشت: رحمت، رفعت، تعاون و مهربانی پا بر جاست تا دست های مهربان، بیماریها و مشکلات را از بین ببرند.
وی با اشاره به غلبه نسبی و فعلی دشمنان در زمینه فضای مجازی، تصریح کرد: بدانید که اگر بسیج وارد میدان شود می توانید ببیند که دشمنان چگونه پا به فرار می گذارند.
سردار سلامی دشمنان را از جنس حضور اما جنس ملت ایران را از نوع ظهور و نفوذ دانست و افزود: بسیج فلسفه حیات و پاره تن ملت است.
وی اضافه کرد: هیچ کشور دیگر جز ایران با این مدل از نظام که ولی خدا در رأس امور و مردم مؤمن به ولایت داشته باشد نمی توان پیدا کرد.

1399/12/11
19:50:51
0.0 / 5
904
تگهای خبر: حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام