مرعشی:

دوستانی در جناح رقیب علاقمند به انتخابات محدود و قابل پیشبینی بودند

دوستانی در جناح رقیب علاقمند به انتخابات محدود و قابل پیشبینی بودند

رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با انتخابات، اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبری تکلیف انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را مشخص کرد و معلوم شد آن دوستانی که خویش را طرفدار نظام می دانند در این سیاست از رهبری عقب ماندند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حسین مرعشی در چهارمین کنگره ملی حزب کارگزاران سازندگی ضمن اشاره به رئوس سیاست های راهبردی حزب اظهار داشت: لازم است در ابتدا از مقام معظم رهبری تشکر کند که روز گذشته در جمع مردم تبریز به انتخابات اشاره و به انتخابات پرشور تاکید نمودند و ما بعنوان حزبی که این سیاست را برای کشور مفید می دانیم باید از مقام معظم رهبری که این ابهام را رفع کردند تشکر نماییم چونکه دوستانی در جناح رقیب خیلی علاقه مند بودند که سیاست های کلی نظام در انتخابات محدود با نتایج قابل پیشبینی استوار باشد و سخنان مقام معظم رهبری تکلیف سیاست های کلی نظام برای انتخابات ۱۴۰۰ را مشخص کرد و معلوم شد که آن دوستانی که خویش را طرفدار نظام می دانند در این سیاست از رهبری عقب ماندند.
رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی افزود: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم، درباره دولت آقای روحانی برای اداره کشور در این دو سال و نیم دشوار می باشد. متاسفانه ضعف روابط عمومی دولت و شخص آقای رئیس جمهور مانع از این شد که در این دو سال و نیم دولت بتواند به خوبی از کارکرد خود در عرصه اقتصاد دفاع کند. حقیقت این است که تحریمی که پس از خروج آمریکا از برجام به کشور ما تحمیل شد، بهترین تعبیرش همان فشار حداکثری است که خود ترامپ به آن اشاره و افتخار می کرد.
وی ادامه داد: ما در تحریم پیش از تحریم های ترامپ که مصوبه شورای امنیت داشت، کف صادرات نفتمان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه رسید و همواره به اندازه نیازهای ضروری مردم یعنی غذا و دارو می توانستیم ارز در اختیار داشته باشیم. در تحریم های جدید صادرات نفت ایران به کمتر از ۷۰ هزار بشکه رسید و حتی درآمدهای نفتی به ۲ میلیارد دلار هم نمی رسید در حالیکه کشور برای تأمین نیازهای غذایی و دارویی به چیزی حدود ۱۵ میلیارد دلار احتیاج دارد. باید از دولت های آقای خاتمی و هاشمی تقدیر نماییم که با بنیان گذاری صنایع پتروشیمی و معدنی کشور را ایمن کردند و ما در نبود ستون مهم نفت دو ستون مهم پتروشیمی و معدنی را داشتیم که به کمک کشور آمد و کشور را از تحریم ها نجات داد.
مرعشی تصریح کرد: پس از مشخص شدن پیام رهبری جبهه ما هم بااتحاد و انسجام وارد عرصه انتخابات می شود و ما شخصیت های مصلح و مورد اعتماد مردم فراوان در دسترس داریم و به جبهه اصلاحات پیشنهاد دادیم و حتما می توانیم موازنه سیاسی را به کشور برگردانیم و حاکم شدن اقلیت مردم بر اکثریت به نفع کشور و نظام نیست و من باید اینجا عرض کنم همه کسانی که در انتخابات آینده شرکت نکنند، رای ندادنشان به نفع رقیب خواهد بود.
وی با بیان اینکه ما در سیاست ورزی امکان دارد با محدودیت هایی مواجه باشیم اما دولتمرد کسی است که بتواند با حداقل امکانات، حداقل سرپناهی را برای مردم خود بسازد اظهار داشت: هم اکنون اصلاح طلبان را می توانم به دو گروه تقسیم کنم، یک گروه روشنفکر و ایده پردازند و مرزهای اندیشه را می توانند به پرواز دربیاورند اما این با مایی که می خواهیم با حداقل مصالح سرپناهی برای فرار از سرما و گرما بسازیم متفاوت می باشد ما ضمن احترام به آنها فکر می نماییم با محدودیت ها باید سرپناه بسازیم.
رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزان ضمن اشاره به سه سیاست مصوب حزب کارگزان اظهار داشت: نخستین سیاست تمرکز بر کسانی است که باید سه خصوصیت را داشته باشند رهبری نسبت به آنها حساسیت منفی نداشته باشند، باید رأی آوری داشته باشند و بتوانند مردم را جذب کنند و بتوانند کشور را به خوبی مدیریت کنند. دومین سیاست این است که باید در انتخابات تیمی وارد شویم و سومین سیاست هم برنامه محوری است.
وی با اشاره به اینکه برنامه حزب کارگزاران چهار اصل مقدماتی دارد اظهار داشت: نخستین اصل این است که توسعه اقتصادی ایران بعنوان سیاست راهبردی تلقی می شود دومین اصل این است که روابط بین المللی ایران باید عادی شود و ما از بحران در روابط خارجی باید عبور نماییم، سومین اصل این است که باید همه بدون تبعیض سیاسی و ایدئولوژیک در صحنه فعال شوند و چهارمین اصل هم مساله محیط زیست است.
مرعشی افزود: ما در این برنامه رشد اقتصادی دو رقمی را و تورم تک رقمی را هدف گرفتیم و با قاطعیت می گویم با منابعی که در اقتصاد ایران هست این کار شدنی است و به ۳۵۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی می رسیم.1399/11/30
21:17:03
0.0 / 5
929
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام