تاكید وزرای خارجه ایران و قطر بر لزوم همكاری كشورهای منطقه برای حل اختلافات

تاكید وزرای خارجه ایران و قطر بر لزوم همكاری كشورهای منطقه برای حل اختلافات

وزیر امور خارجه قطر که در راس هیئتی متشکل از وزیر راه این کشور به تهران سفر کرده است با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف در این دیدار ضمن خوش آمدگویی و تبریک موفقیت های اخیر قطر در پایان دادن به محاصره این کشور، اهمیت روابط دو جانبه با قطر از دیدگاه دولت و ملت ایران را یاد شده قرار داد و آمادگی کشورمان برای بسط همکاری ها در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با سیاست های مبتنی بر زور و اجبار در منطقه بر ضرورت همکاریهای کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه ای و با ثبات تاکید و روابط دوجانبه ایران و قطر را حائز نقش مهمی در این راه ارزیابی کرد.
وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار آمادگی دوحه برای بسط روابط دوجانبه در همه سطوح همچون حوزه های اقتصادی را یاد شده قرار داد و با قدردانی از تمامی کمک هایی که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران محاصره قطر انجام داده است، این سفر را در امتداد گسترش روابط دوجانبه و در قالب رایزنی های منظم میان دو طرف دانست.
وزیر خارجه قطر همین طور نیاز منطقه به نگاهی جدید و همکاریهای همه جانبه را مورد تاکید قرار داد و آمادگی قطر برای ایفای نقش کلیدی و موثر را اعلام و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر مسایل موجود در قالب ابتکارات منطقه ای حل و فصل پیدا کند.
بررسی راه های گسترش روابط اقتصادی و همین طور حوزه های مشترک همکاری ها از دیگر محورهای مورد گفتگو وتبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این دیدار بود.1399/11/27
21:22:47
0.0 / 5
906
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام