بیانیه حزب اسلامی كار به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب

بیانیه حزب اسلامی كار به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب

به گزارش خبرگزاری نام، حزب اسلامی کار به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:
«چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرا رسید. ۴۲ سال از قیام بزرگ ملت ایران و پیروزی آن به رهبری مردی از سلاله پاک ائمه اطهار"حضرت امام خمینی(ره)"گذشته است. اگر به آنچه دراین ۴۲ سال رقم خورده است نگاهی تحلیل گرانه داشته باشیم؛ خواهیم دید که هنوز ملت شریف ایران به رغم همه ناملایمات و اشتباهات برخی مدیران و هم دشمنی های خارجی بر سر عهد و پیمان خود با امام و انقلاب باقی مانده اند. امروز درحالی از پیروزی انقلاب و ۲۲ بهمن سخن می گوییم که آرمان های رهبر عظیم الشان و بنیانگذار انقلاب اسلامی در برابرمان قرار دارد.
تلاش و همت آن رهبر بی نظیر و بزرگوار برقراری عدالت و مبارزه تام و تمام با مظاهر فساد بود. درمراحل نگارش و رفراندوم قانون اساسی دغدغه اصلی ایشان تعیین حق سرنوشت مردم توسط خودشان بود. درهر زمان و هر فرصت همه مسؤلان را مخاطب قرار می داد و به اهمیت جایگاه مردم و رسالت حاکمیت برای برقراری عدالت و رفع تبعیض و مبارزه با ظلم تاکیدمی نمود. حالا اما آنچه او می خواست و آنچه در قانون اساسی تاکید گردیده است اندک اندک به فراموشی سپرده می شود. فساد، بخش مهمی از دستگاه اداری و نظارتی را فرا گرفته است.
حقوق اقلیت های مذهبی به صورت کامل استیفا نشده و فاصله طبقاتی غنی و فقیر نه تنها کاهش نیافته بلکه در طول سه دهه اخیر به صورت ناباورانه ای افزایش داشته است. سهم و نقش مردم برای اداره امور با دیدگاه های تنگ نظرانه بخشی از دستگاه و نهادهای غیر دولتی و نظارتی به شدت کاهش یافته است. مولفه مهم انقلاب اسلامی یعنی حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان دستخوش نظارت استصوابی شده و هر روز و هر لحظه این تفسیر غیرقانونی از قانون اساسی اما با ظاهری قانونی عرصه را بر مردم تنگ تر کرده است. درحوزه اقتصاد، رفتارهای منفعت طلبانه و سیاسی کاری های مختلف سبب شده است که تلاطم های غیر قابل جبرانی به حیات و زندگی توده های مردم وارد شود. بیکاری جوانان به رغم وجود منابع متنوع خدادادی غیرقابل تحمل شده است. بازی سیاسی با زندگی کارگران و کارمندان و حتی کسبه خرد میزان امید به زندگی را کاهش داده است.
برخوردهای غیر علمی و دور از منافع ملی با سیاست خارجی و حوزه کشورهای منطقه و فرامنطقه جایگاه جمهوری اسلامی ایران را دستخوش صدمه نموده است. جدال های فرسایشی دولت و مجلس باعث بی انگیزگی سرمایه گذاران و کاهش رونق اقتصادی در کشور شده است. این در شرایطی است که در خرداد ماه ۱۴۰۰ دو انتخابات سرنوشت ساز پیش روی کشور قرار دارد. حزب اسلامی کار ضمن سفارش اکید به همه مسؤلان کشور به منظور چاره اندیشی برای رفع معضلات و اختلافات اخطار می دهد که اگر به مطالبات مردم و طبقات اجتماعی بخصوص اقشار محروم و فرودست همچنان بی توجهی نشان داده شود؛ بطور قطع تبعات خوبی را شاهد نخواهیم بود.
این کشور و نظام آن احتیاج به حضور حداکثری مردم در بزنگاه های تاریخی دارد. بدون حضور و پشتوانه مردمی حکومت ها راه به جایی نخواهند برد. با تمام کاستی ها و سوء مدیریت ها همچنان امیدواریم آینده روشنی برای کشور و مردم عزیز ایران رقم خواهد خورد. درانتها حزب اسلامی کار از همه مسؤلان و کادر بهداشت و درمان کشور که در این یک سال، خالصانه و جانانه درمقابل بیماری منحوس کرونا مقاومت کردند و از جان خود برای سلامت و درمان مردم مایه گذاشتند؛ صمیمانه قدردانی کرده و بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم عزیز و شریف ایران تاکید می ورزد.
منبع:

1399/11/21
20:42:45
0.0 / 5
819
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام