در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی انجام شد

صدور مجوز به گمرك ایران جهت استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی مؤدیان مالیاتی

صدور مجوز به گمرك ایران جهت استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی مؤدیان مالیاتی

به گزارش خبرگزاری نام هیات دولت به منظور بهبود فرایند حسابرسی بعد از ترخیص کالا، با صدور مجوز به گمرک جمهوری اسلامی ایران جهت استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی موافقت نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این نشست که عصر روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد، هیات وزیران به باعث تبصره (۴) ماده (۱۶۹) مکرر قانون مالیات های مستقیم، به گمرک جمهوری اسلامی ایران اجازه داد جهت بررسی پرونده های در ارتباط با حسابرسی بعد از ترخیص، از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی در حد نیاز و در چارچوب تفاهم نامه استفاده نماید.
صدور مجوز برای دسترسی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به اطلاعات مالی شرکت ها و مؤسسات در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور

دولت به منظور ارزیابی دقیق تقاضاهای شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان برای استفاده از مزایای قانون شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراع، به سازمان امور مالیاتی اجازه داد اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی در ارتباط با شرکتهای متقاضی استفاده از مزایای قانون پشتیبانی از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات را با رعایت مقررات مربوط، از این پایگاه در اختیار معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور قرار دهد.
اصلاح آئین نامه نحوه پرداخت حق الزحمه مجریان و ناظران انتخابات

دولت با عنایت به عدم افزایش ارقام مصوب سال ۱۳۸۷ بابت حق الزحمه مجریان و ناظران انتخابات تابحال و علیرغم پیشبینی منابع لازم در قوانین بودجه سنواتی برای این منظور، با افزایش حق الزحمه مذکور موافقت نمود.
بر این اساس، به منظور اجرای بهینه قوانین انتخابات شامل انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات شوراهای اسلامی، حق الزحمه مقطوع عوامل اجرایی و نظارتی همچون انتخابات برگزار شده در سال ۱۳۹۸ و مرحله دوم در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات مصوب شورای نگهبان و وزارت کشور به شرح زیر تعیین و ملاک محاسبه قرار می گیرد:
حق الزحمه کلیه عوامل اجرایی و نظارتی به ازای هر نفر یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به ازای هر روز و حداکثر تا سه روز
حق الزحمه هر یک از اعضای هیات اجرایی و نظارتی در حوزه انتخابیه اصلی در هر دوره تا ۱۰ میلیون ریال
حق الزحمه هر یک از اعضای هیات های اجرایی و نظارتی در حوزه انتخابیه فرعی در هر دوره تا ۸ میلیون ریال
لازم به ذکر است، ارقام فوق برای انتخابات های بعدی با پیشنهاد مشترک وزارت کشور و شورای نگهبان و تصویب هیات وزیران قابل تغییر است.

اختصاص تسهیلات جهت اجرای طرح نیروگاه بخاری سیریک هرمزگان
هیات وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی با اختصاص تسهیلات لازم جهت اجرایی نمودن پروژه های راه اندازی نیروگاه بخاری سیریک هرمزگان با ظرفیت ۱۴۰۰ مگاوات موافقت نمود.
به باعث این تصمیم، نرخ بهره تسهیلات این پروژه معادل ۲، ۷۷ درصد و نرخ هزینه های تبعی تسهیلات شامل کارمزد، بیمه و سایر هزینه ها برپایه توافق تجاری طرفین لحاظ گردد. مدت بازپرداخت اصل تسهیلات هم پنج سال می باشد.
همچنین وزارت نیرو موظف است منابع مورد نیاز برای پرداخت تعهدات ناشی از گشایش اعتبار اسنادی مبحث این پروژه را از محل منابع داخلی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، تأمین و منابع لازم برای بازپرداخت تعهدات در سررسید را در بودجه شرکت مذکور مقدم بر سایر هزینه ها منظور کند.
علاوه بر این، دستگاه اجرایی (شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی) موظف است مبالغ تسهیلات را مطابق جدول زمان بندی درج شده در قرارداد در موعد مقرر، دریافت و هزینه کند.
ضمنا وزارت نیرو موظف است گزارش عملکرد مبالغ دریافتی، سررسید اقساط (اصل و فرع) و اقدامات صورت گرفته مطابق قرارداد تجاری را به وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور در فواصل زمانی شش ماهه ارسال نماید.

تعیین سیاست دولت در استفاده از خدمات کارکنان وظیفه در یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی
با توجه به اعلام ستاد کل نیروهای مسلح درمورد کاهش موالید و در نتیجه کاهش نیروی وظیفه و تصمیم به کاهش نیروی سرباز در یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی، دولت درمورد استفاده از خدمات کارکنان وظیفه در یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی تصمیم گیری کرد.
به باعث تصمیم هیات وزیران، دستگاههای اجرایی دارای یگان حفاظت که از خدمات نیروهای وظیفه مأمور استفاده می نمایند، موظفند ابتدا از راه مذاکره با ستاد کل نیروهای مسلح، نسبت به امکان استمرار تأمین نیرو به روش گذشته، هماهنگی لازم را به عمل آورند و در صورت عدم امکان تأمین نیرو از این طریق، پیشنهاد لازم جهت جذب نیرو برای یگان حفاظت مربوط را تا زمان رفع کمبود و امکان تأمین نیرو از کارکنان وظیفه، ارائه کنند.
لازم به ذکر است، اقدامات یاد شده به منزله نفی وظایف ذاتی نیروی انتظامی در برقراری امنیت اماکن نیازمند حفاظت دستگاههای اجرایی نخواهد بود.
منبع:

1399/11/12
20:49:50
0.0 / 5
968
تگهای خبر: پروژه , پرونده , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام