هایكو ماس:

برجام بی نقص نیست اما بیش از همیشه شفافیت دارد

برجام بی نقص نیست اما بیش از همیشه شفافیت دارد

خبرگزاری نام: وزیر امور خارجه آلمان ضمن مطرح کردن ادعاهایی مقابل عملکرد ایران، بر اهمیت برجام برای پرداختن موضوعات پیرامون آن تاکید نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، هایکو ماس که در دومین شب چهاردهمین کنفرانس سالانه اندیشکده امنیت ملی رژیم صهیونیستی سخنرانی می کرد، اظهار داشت که باید به برنامه موشکی ایران و آن چه کارهای «خصومت آمیز» ایران در خاورمیانه خواند، پرداخت.
او اظهار داشت که «هنوز بهترین ابزار برای این کار، برجام(توافق هسته ای ) است» اگرچه، «ممکن است توافق بی نقصی نباشد، بیش از هر زمان دیگری شفافیت برایمان فراهم می کند».
او همین طور با بهتان «رفتار نامعقول تهران در هفته های اخیر» ادعا نمود که این است که چرا باید مانع دستیابی این کشور به سلاح هسته ای شویم.
بر اساس این گزارش، ادعای وزیر امور خارجه آلمان درباره فعالیت هسته ای ایران و تاکید او بر کوشش برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای در حالی مطرح می شود که طبق فتوای مقام معظم رهبری کشورمان، تولید، نگهداری و به کارگیری تسلیحات هسته ای حرام است و مقامات کشورمان بر این اساس تاکید کرده اند که برنامه هسته ای ایران اهداف نظامی را دنبال نمی نماید.
منبع:

1399/11/09
12:14:26
0.0 / 5
920
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام