جهانگیری در جلسه كارگروه رفع موانع جهش تولید تاكید كرد

روش های فروش خودرو در قالب منطقی صورت گیرد نه به صورت قرعه كشی

روش های فروش خودرو در قالب منطقی صورت گیرد نه به صورت قرعه كشی

جهانگیری در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید که بامداد امروز (دوشنبه) برگزار شد، اظهار داشت که روش های فروش خودرو در قالب منطقی صورت گیرد نه به صورت قرعه کشی.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، جهانگیری در این نشست که با مبحث بسته سیاستی جهش تولید در زنجیره صنعت خودرو برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مصادیق جهش تولید که در سخنان رهبر معظم انقلاب به صورت خاص به آن اشاره شد، مبحث جهش تولید در صنعت خودرو بود، صنعتی که نقش پیشران در راه اندازی صدها بنگاه اقتصادی و صنعتی را در کشور دارد.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به اشتغال صدها هزار نفر در حوزه های طراحی، قطعه سازی و خدمات بعد از فروش، عنوان کرد: بر مبنای گزارشات حدود ۹۰۰ هزار نفر در صنعت خودرو و رشته های وابسته اشتغال دارند و باید تلاش نماییم تا با جهش تولید در این بخش، باعث امیدواری و ایجاد آینده ای روشن برای صدها واحد تولیدی شویم که سهم مهمی در اشتغال و تولید کشور دارند.
وی ضمن اشاره به برخی اشکالات در قیمت و کیفیت خودرو های تولیدی و موضوعاتی نظیر زیان دهی دو خودرو ساز بزرگ کشور، اظهار داشت: در کنار این مسائل، حرکت صنعت خودرو کشور رو به رشد است و اگر با دیده انصاف نگریسته شود، تولید کنندگان خودرو توانسته اند بخش زیادی از نیاز داخلی کشور را در شرایط دشوار تحریم برآورده کنند.
جهانگیری با تجلیل از قطعه سازان کشور که برخی از آنها توانسته اند تولیداتی متنوع و منطبق با استانداردهای روز دنیا تولید کنند، اظهار داشت: باید برنامه ریزی ما در جهتی باشد که شرکتهای قطعه ساز که عموماً در سال های اخیر و با مدیریت افراد تحصیلکرده شکل گرفته بیشتر از پیش تقویت شوند و به شبکه های جهانی متصل شوند که به طور روشن یکی از زمینه های مهم صادراتی کشور است.
معاون اول رئیس جمهور همینطور بر برنامه ریزی برای مسدود کردن رانت های ناشی از فروش خودرو به صورت قرعه کشی، ابراز امیدواری کرد با تدوین راهکارهای مناسب مطالبات تولید کننده و مصرف کننده خودرو برآورده شود که خودرو با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده واقعی قرار گیرد و تولید کننده گرفتار زیان هنگفت نشود و دست رانت جویان کوتاه شود.
در این جلسه که علاوه بر نمایندگان قوای مقننه و قضاییه، وزرای صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل شرکتهای ایران خودرو و سایپا هم حضور داشتند، صالحی نیا رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گزارشی از فروش سالانه میزان تولید خودرو در سال ۱۳۹۹، تعداد شاغلان مستقیم و غیرمستقیم این صنعت و چالش ها و راهکارهای مطرح برای جهش تولید در زنجیره صنعت خودرو ارائه کرد.
همچنین بعد از بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعاتی نظیر قیمت گذاری دستوری، رشد نهاده های تولید، کمبود نقدینگی و کاهش وابستگی و افزایش صادرات مقرر شد با تشکیل کارگروهی تا آخر بهمن ماه سالجاری بسته کامل راهکارهای جهش تولید در زنجیره صنعت خودرو عرضه شود که در آن علاوه بر تأمین نظر خودرو سازان، شورای رقابت و نهادهای موثر، منافع مصرف کنندگان هم در نظر گرفته شود.
منبع:

1399/11/06
14:29:45
0.0 / 5
1024
تگهای خبر: خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
Asfhan:
مبادله دلار نفت در خلیج فارس باز نیست .ما باید به قطعنامه بین المللی بازگشت 2231."و لغو مجازات . بسته شدن تنگه هرمز می تواند در همکاری با روسیه و چین تقویت شود . یا لغو تحریم ها ..تنگه هرمز برای همیشه برای تحریم ها باز نیست
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام