نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

شاهرود ۲۰۰ لیتر بر ثانیه كمبود آب دارد

شاهرود ۲۰۰ لیتر بر ثانیه كمبود آب دارد

نماینده شاهرود و میامی با اشاره به اینکه شاهرود 200 لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد، اظهار داشت: بحران کم آبی این شهرستان با تکمیل پروژه های آب رسانی رفع می شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علی اصغر خانی شامگاه پنجشنبه در نشستی که با حضور رئیس قوه قضائیه در محل شرکت البرز شرقی شاهرود برگزار شد، گفت: اگر در وضعیت کنونی قرار بود اقدامات انجام شده در پروژه انتقال آب از سرشاخه های قطری به شاهرود اجرائی شود به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود.
وی اضافه کرد: تکمیل این پروژه نیازمند رفع مسائل و مشکلاتی است که در حوزه حقوقی و قضائی وجود دارد و زیبنده نیست این پروژه ملی ۱۲ سال به سبب یک حکم قضائی متوقف شود.
نماینده مردم شاهرود و میامی با تاکید بر اینکه سرریز آب منطقه قطری به سمت علی آباد کتول است، اشاره کرد: این آب در جنگل هدر می رود درحالی که می توانیم از این مقدار آب جهت استفاده مردم استفاده نمود.
خانی بیان کرد: سازمان محیط زیست منجر به توقف این پروژه شده است و این در حالیست که هم زمان با اجرای این طرح در گرگان پروژه سد زرین شروع شد و الان ۱۰ سال است که از این پروژه بهره برداری می شود.
وی اضافه کرد: شاهرود با کمبود ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آب مواجه می شود که حل این چالش مهم نیازمند تکمیل پروژه های آب رسانی است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه قسمتی از مسکن های مهر شاهرود هم درگیر مشکلات حقوقی است، افزود: رسیدگی و حل این مشکلات از مهم ترین مطالبات مردم است.
خانی با اشاره به مشکلات تقسیم بودجه بیان کرد: در تقسیم بودجه وسعت شهرستان ها در نظر گرفته نمی گردد و این در حالیست که برخی از روستاهای شاهرود فاصله زیاد با شهرها و راه های اصلی دارند و مردم با مشکلات فراوان زندگی می کنند.
وی بابیان اینکه شاهرود باتوجه به نسبت جمعیت، از حیث تقدیم شهدا، دومین شهرستان پرافتخار کشور است، اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد از شهدای شهرستان های شاهرود و میامی در خط مقدم نبرد به شهادت رسیده اند.

1399/11/03
13:28:08
0.0 / 5
1160
تگهای خبر: پروژه , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام