تاكید معیشتی آیت الله العظمی مكارم به وزیر صمت

تاكید معیشتی آیت الله العظمی مكارم به وزیر صمت

قم مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه به دولت جدید آمریکا نمی توان و نباید دل بست اظهار داشت: باید هرچه زودتر تحولی در معیشت مردم ایجاد شود تا مردم بیشتر از پیش احساس امنیت و آرامش کنند.


آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر این مطلب که خوشبختانه کشور ما دوران سخت تحریم سربلند بوده است، اظهار داشت: امروز کشور علیرغم وجود تحریم ها روی پای خودش مانده و بحمدالله پیشرفت هایی هم داشته است.
وی ادامه داد: به دولت جدید آمریکا نمی توان و نباید دل بست، رقیب انتخاباتی رئیس جمهور فعلی آمریکا بیشتر از ۷۰ میلیون رأی آورده است و قاعدتاً رئیس جمهوری جدید آمریکا نمی تواند شرایط را تغییر دهد.
مرجع تقلید شیعیان ضمن اشاره به ایستادگی ملت ایران مقابل تحریم های ظالمانه رژیم آمریکا اظهار داشت: ملت ما با این ایستادگی که از خود نشان داد برگ زرینی در تاریخ سراسر افتخار خود ترسیم کرد.
وی بیان نمود: باید هرچه زودتر تحولی در معیشت مردم ایجاد شود تا مردم بیشتر از پیش احساس امنیت و آرامش کنند و باید رویه ها، قوانین و بخش نامه های نادرست که بر معیشت مردم فشار وارد می نماید هر چه سریعتر اصلاح گردد.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر ضرورت تلاش جهادی مسئولین برای رفع مشکلات اقتصادی اظهار داشت: امروز قشر کارگر و صدمه پذیر جامعه درآمدشان تغییری نکرده است اما قیمت اجناس پشت سر هم بالا می رود و متأسفانه حتی گاهی شاهد رشد ده برابری قیمت ها هستیم؛ این افراد در صورتیکه دارای مسکن باشند، با این مبالغ پایین زندگی شان خیلی سخت خواهد بود و اگر خانه نداشته باشند هم هر آنچه درآمد دارند را باید صرف کرایه خانه کنند.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید با همکاری یکدیگر مانع به نگاهداری بانک ها شوند و به هر شکلی از تعطیلی صنایع جلوگیری نمایند چونکه اگر صنعت نباشد همه زندگی مردم معطل می شود.
مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه باید مشخص شود نرخ ارز را چه کسی مدیریت می کند، تصریح کرد: کاهش قیمت ارز تأثیری بر قیمت ها در بازار ندارد، چرا با بالا رفتن نرخ آن کالاها افزوده می شود اما پایین آمدن نرخ ارز تاثیر چندانی بر کاهش قیمت کالاها و خدمات ندارد.1399/11/02
23:29:20
0.0 / 5
1287
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام