نائب رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس:

كوشش برای تحقق آرمان های الهی ایران را الهام بخش سایر كشورها كرده است

كوشش برای تحقق آرمان های الهی ایران را الهام بخش سایر كشورها كرده است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسئله ای که ملت ایران و انقلاب اسلامی را برای سایر ملت ها الهام بخش کرده این است که مردم ایران اراده کرده اند که در زمینه تحقق آرمان های الهی و ندای حق قدم بردارند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از روابط عمومی رادیو مقاومت عباس مقتدایی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در برنامه " سلام سردار" اظهار داشت: مقاومت را بسته به دیدگاه های مختلف و بسته به زاویه دید افراد و رویکرد آنها می توان تعریف کرد.
وی ادامه داد: مسئله ای که ملت ایران و انقلاب اسلامی را برای سایر ملت ها الهام بخش کرده این است که مردم ایران اراده کرده اند که در زمینه تحقق آرمان های الهی و ندای حق قدم بردارند و بقیه ملت ها را نیز به این سمت تشویق کنند و یک بسیج عمومی در سطح ملت های مسلمان و ملت هایی که با نظام سلطه مخالفت می کنند شکل گیرد.
مقتدایی ضمن اشاره بر اینکه سردار سلیمانی به نماد مقاومت مبدل شده، افزود: در یکسال گذشته سردار سلیمانی نماد و سمبل مقاومت بوده و نشان میدهد که ما راه را خوب شناختیم و به دنبال پیشروی و پیشرفت دراین زمینه هستیم.
وی اشاره کرد: از مبانی انقلاب اسلامی که در قانون اساسی یک اصل به آن اختصاص داده شده است بحث وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است یا به صورتی همان مقاومت که می تواند ما را به نتیجه برساند واگر مسئله ای بعنوان قانون مطرح می شود اساسا مسئله مهمی است.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: سردار سلیمانی یکی از کسانی است که در بالاترین سطح اصل یازدهم قانون اساسی را با تمام توان محقق کرده است.
ایشان سپس بیان کرد: طبق اصل یازدهم قانون، تمام مسلمانان یک امت واحد اسلامی هستند که این امر یک اصل پذیرفته شده انقلاب اسلامی است و دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است سیاست کلی خودرا بر پایه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامی قرار دهد و پیگیری به عمل آورد تا وحدت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام محقق شود.
مقتدایی اشاره کرد: اگر تنها یک نفر در میدان عمل این اصل را در ذیل هدایت رهبری و ولایت مقام معظم رهبری اجرائی کرده باشد سردار سلیمانی است که در رس این فعالیت ها قرار دارد و سردار سلیمانی سرداری است که اصل یازدهم قانون اساسی را محقق کرده و دراین زمینه قدرت قابل توجهی را نیز ایجاد کرده است که این قدرت نیز یکی از مفاد و خاصیت های سردار سلیمانی است.
وی اظهار داشت: کسی که صاحب مدیریت و قدرت است باید نوآوری و درایت نیز داشته باشد و همین بسیج بین المللی که در عراق، سوریه و یمن صورت گرفت الگوبرداری از انقلاب ایران بود که سردار سلیمانی در این امر ابتکار و نوآوری انجام داد.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: یکی از ابتکارات سردار سلیمانی این بود که در صورت بروز مشکلی مانند سیل در کشور رخ موکب های پیاده روی اربعین برای کمک به مردم کشور در این مناطق حادثه دیده بر پا شد.
وی اشاره کرد: توانایی بسیج انگیزه ها و هدایت آنها برای داشتن قدرت لازم است و سردار سلیمانی این امر را در سطح کشورهای منطقه انجام داد و عملا کاری انجام داد که در سالهای آتی ظهور و بروز بیشتری خواهد داشت و میراث ماندگار سردار سلیمانی برای نسل های آینده است. سردار قدرت تصمیم گیری و قاطعیت را نیز داشت.1399/10/27
12:52:45
0.0 / 5
944
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام