صوفی:

منظورمان از اصلاح قانون انتخابات اصلاحات فعلی نبود

منظورمان از اصلاح قانون انتخابات اصلاحات فعلی نبود

یک فعال سیایس اصلاح طلب اظهار داشت: امام(ره) مقابل کسانی که می خواستند جمهورت را از ایران بگیرند ایستاد و گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیش.


علی صوفی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با روند اصلاح قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: این اصلاح قانون عرصه و دایره شمول کاندیدهای ریاست جمهوری را تنگ می کند. شاید با زبان بی زبانی می خواهند بگویند دیگرانی که خارج از دایره آنها هستند حق ندارند در عرصه انتخابات ورود پیدا کنند و فقط ما خودمان با هم رقابت می نماییم.
وی افزود: تفکری که پشت این مساله است نفی جمهوریت است. از شروع پیروزی انقلاب عده ای بودند که در مقابل جمهوری اسلامی، حکومت اسلامی را مطرح نمودند. امام(ره) مقابلشان بود و با ایده آنان مخالفت کرد و حتی روز رفراندام گفتند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیش. حالا همان عده الان دارند قانون انتخابات را از جمهوریت جدا می کنند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب سپس اظهار داشت: دارند رجل سیاسی را تعریف می کنند در صورتیکه قبل تر توضیحات واضح در این زمینه گفته شده بود. بگذارید مثالی بزنم، در اصل 44 قانون اساسی داریم که اقتصاد جمهوری اسلامی سه بخش است؛ تعاونی، دولتی و خصوصی که محدوده اش را قانون مشخص می کند؛ اما در ارتباط با رجل سیاسی تعریف قاطع داده و نگفته باید محدوده اش مشخص شود.
وی ابراز عقیده کرد: باتوجه به شاکله فکری این نمایندگانی که الان دست اندر کار اصلاح قانون انتخابات شدند باید گفت فاتحه اش خوانده شده است.
صوفی با اشاره به مطالبه برخی چهره های سیاسی برای اصلاح قانون انتخابات اظهار داشت: اصلاحی که ما از آن یاد می کردیم به تعاریف انتخابات بر می گردد. الان در همین نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان نیز داریم این مساله را تعریف می نماییم. می گوییم انتخابات باید آزاد، رقابتی و عادلانه باشد. باید قانون به شکلی باشد که امکان این رقابت را به وجود بیاورد.1399/10/26
12:08:34
0.0 / 5
783
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام